Унікальні артефакти з історії тризуба та гривні можна побачити у Рівненському краєзнавчому музеї
Опубліковано : Галина Данильчук
100 років тому, 25 лютого 1918 року, Тризуб став державним гербом Української Народної Республіки, а 1 березня виповнюється 100 років від ухвалення закону УНР про гривню. До цих пам’ятних ювілейних дат рівненські краєзнавці підготували виставку, яка розповідає про історичну ретроспективу державного герба України та нашої національної валюти.
Нагадаємо, що 25 лютого 1918 року на засіданні Малої Ради затверджено: «Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської Держави часів Володимира Святого». Михайло Грушевський доручив розробити проекти малюнків герба відомому українському графіку й архітектору Василю Кричевському. А 1 березня 1918 року у м. Житомир Центральна Рада ухвалила «Закон про грошову одиницю, биття монет та друк Державних кредитових білетів». За цим законом основною грошовою одиницею прийнято гривню.
На виставці представлені матеріали з музейних фондових колекцій, частина яких експонується вперше. Тут давні зображення тризуба: на пластинках часів Київської Русі, на цеглині ХVІІІ ст., на банкнотах УНР 1918 року, на значках, кокардах, у вишивках на сорочках і навіть на старовинних жіночих прикрасах.
Українці старшого та й середнього покоління пам’ятають радянські часи, коли на зображення тризуба була абсолютна заборона, а численна кількість наших краян лише за те, що зберігали у своїх домівках будь-яке зображення старовинного українського герба, зазнала жорстоких репресій. Тризуб був символом нашої національної незалежності впродовж віків.
Гривнева нумізматична колекція музею представлена державними кредитними білетами УНР, гривнями та марками-шагами різних номіналів 1918 року випуску, гривнами незалежної України та ювілейними монетами, присвяченими Українській революції та її діячам.
Виставка працюватиме до кінця травня 2018 року.
Джерело: RvNews