На Рівненській АЕС зменшуватимуть потужності

07.05.2018 22:01   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олександр Войцеховський

А все через нестачу води, яка пов’язана з тим, що русло Стиру захаращене затопленими баржами, переконаний керівник Укртрансбезпеки в області. Рівненська АЕС змушена зменшувати потужність реакторів, аби уникнути їхнього перегріву та техногенної катастрофи. Про це повідомляють Волинські новини.

Про це йшлося під час оперативної наради в голови Волинської облдержадміністрації 7 травня.

Як повідомив начальник управління Укртрансбезпеки в області Віталій Конончук, Стир є судноплавною річкою на протяжності 241 кілометр. Однак низка барж стоять впоперек річки та заважають судноплавству. Він розповів, що зв’язувався з Рівненською АЕС, розмовляв з головним інженером атомної електростанції про техніку безпеки. Затори, які створюються під час посухи, значно впливають на роботу АЕС. Зараз станція змушена розробляти документацію на будівництво шлюзу для додаткового резерву води. Нестача води виникає у зв’язку з тим, що вільний прохід води обмежений, змушує електростанцію зменшувати потужність реакторів, аби не було перегріву та техногенної катастрофи.

Щодо цього питання планують провести окрему нараду в ОДА. Наразі склали п’ять приписів щодо усунення порушень. Час їхнього виконання спливає 26 травня. Потрібно демонтувати конструкції, які не відповідають вимогам.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews