На Рівненщині презентують книгу про Ярослава Мудрого

12.05.2018 17:31   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олександр Войцеховський

16 травня о 15:30 у залі засідань Вченої ради Національного університету "Острозька академія" відбудеться презентація видання доктора філософських наук, професора Петра Кралюка “Ярослав Мудрий”, повідомляє Наукова бібліотека НаУОА

У пропонованій книзі йдеться про одного із найвідоміших князів періоду Давньої Русі — Ярослава Мудрого (983/987— 1054). Автор показує, що саме цей князь створив повноцінну Руську державу як середньовічну імперію на теренах Східної Європи. Саме за його часів остаточно утвердилося християнство на руських землях, була створена Київська митрополія, інтенсивно розвивалася освіта й книжність, здійснювалася грандіозна розбудова Києва як столичного міста, почало утверджуватися письмове право замість традиційного усного.

Також у роботі показано, як інтерпретувалася діяльність Ярослава Мудрого в українській та російських культурах і як велася та ведеться «боротьба» за цього князя між росіянами й українцями.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews
Загрузка...