Тетяна Яцечко-Блаженко
Тетяна Яцечко-Блаженко

Історик, генеалог, журналіст, авторка проєктів: "(Не)відомі волиняни", телепрограми "Ретро Волинь"

Палац князів Любомирських у Рівному
Палац князів Любомирських у Рівному.

На старих світлинах — унікальний палац князів Любомирських у Рівному, який уже не зберігся до наших часів. Ці ретрофото, початком ХХ століття дають уявлення про розкішну магнатську резиденцію, яка колись була однією з архітектурних окрас міста.

Палац стояв на підвищенні поблизу берегів річки Усті і був оточений водоймами та садами — через них вели містки, що сприймалось як маленька Венеція.

Вважається, що перші кам’яні елементи комплексу з’явилися ще в XVIII столітті, коли маєток князі Любомирські перебудували на місці давнішого замку. Він був не тільки родинною резиденцією, а й соціальним центром — тут проходили бали, прийоми й культурні події.

На жаль, у радянські часи палац поступово занепав, а згодом був зруйнований і повністю розібраний, так що сьогодні на його місці не лишилось майже нічого. Лише старі фотографії дозволяють сьогодні відчути велич і красу цього шедевра волинського бароко.

Палац князів Любомирських у Рівному
Палац князів Любомирських у Рівному.
Палац князів Любомирських у Рівному
Палац князів Любомирських у Рівному.
Палац князів Любомирських у Рівному
Палац князів Любомирських у Рівному.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело фото: NAC

Ми писали – Десять шкіл Рівненщини долучилося до проєкту по зміні підходу в харчуванні учнів

У Рівному відбувся турнір із регбі в пам’ять про Героя України Володимира Стельмаха

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Рівненщини
Теги: #палац, #Палац князів Любомирських, #ретро фото, #рівне
Статті
Інтерв'ю
ОА
19:54, 10 Квітня, 2026

Острозька академія здобула III місце на IV Міжнародному хакатоні FRESH AIR 2026

Блоги
ТОП новини рівненщини: