Рівненська ОДА просить міністерство оборони пришвидшити передачу громаді Тараканівського форту

06.06.2018 23:25   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

Нині ця споруда знаходиться в аварійному стані, продовжує руйнуватись та занепадати. Це доволі небезпечно, адже форт відвідує багато людей. Часто вони травмуються. А в травні цього року тут загинула людина.

«Такий випадок стався через те, що Тараканівський форт не має належного обслуговування та охорони об’єкту. Сама споруда несе реальну небезпеку для місцевих жителів та туристів. Ми неодноразово зверталися до Міністерства оборони про передачу цілісного комплексу разом із прилеглими 64 га у власність територіальних громад області. Проте справа на сьогодні не вирішена», – зазначив голова ОДА Олексій Муляренко.

Тож на Рівненщині вважають, що Тараканівський форт разом  із прилеглою територією має перейти у спільну власність громад області.

Чи справляться громади з таким проблемним об’єктом? Кажуть, що якщо області віддадуть форт, знайти інвестора не буде проблемою.

Як розповідає голова Тараканівської ОТГ Наталія Сорочинська, нині ж немає жодної вільної ділянки, де можна поставити бодай кіоск для продажу сувенірів.

«Все давно розпайовано, роздано і приватизовано. Зараз ми працюємо над генпланом села Тараканів і хочемо внести форт у його межі. Якби нам це вдалося, наприклад, можна було б побудувати готель для туристів», – додає Наталія Сорочинська.

Тараканівський форт приваблює туристів. З кожним роком кількість подорожуючих збільшується. Звичайно цьому сприяє логістика форту. Адже об’єкт знаходиться близько до міжнародної автотраси Київ – Чоп.

 За повідомленням прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews