Змінили правила перетину кордону з Рівненщини

15.06.2018 19:25   Джерело: RvNews
Опубліковано : Юліана Медічі

Невдовзі розпочнеться період збирання дикоросів, що є дуже актуальним для жителів нашого району. Для уточнення всіх моментів, які пов’язані зі спрощеним перетином кордону, делегацїї України та Республіки Білорусь зустрілися в селищі Рокитне 12 червня 2018 року. В робочій зустрічі взяли участь: представники Луцького прикордонного загону ДПС України та Пінського і Мозирського прикордонних загонів ДПК РБ, а також від Рокитнівщини: голова РДА Микола Кушнір, голова районної ради АнатолійКінчур та сільські голови: c. Глинне - Юрій Карповець, с. Березове - Микола Баланович, с. Старе Село - Григорій Ковалець.

В ході проведення перемовин делегації України та Білорусії вирішили: тимчасовий спрощений пропуск громадян України для збору дикоросів на території Республіки Білорусь здійснювати у два періоди з 01 липня по 10 серпня 2018 року з 06.00 по 22.00 години та з 01 вересня по 15 листопада з 08.00 по 20.00 годину, з поверненням на територію України у день перетину державного кордону. Зміну терміну (часу) збору дикоросів здійснювати шляхом письмового погодження на рівні Прикордонних Уповноважених Сторін.

Місцями перетину кордону за напрямками є:

- Дзержинськ (РБ) – Познань (Україна), у районі тимчасового знаку № 0889, для населених пунктів: Познань, Глинне, Обсіч, Дубно, Хміль, Кам’яне, Будки-Кам’янські;

- Дзержинськ (РБ) – Березове (Україна), у районі тимчасового знаку № 0875, для населених пунктів: Заболоття, Грабунь, Березове, Глинне, Дубно, Хміль;

- Дзержинськ (РБ) – Дроздинь (Україна), у районі тимчасового знаку № 0837, для населених пунктів: Старе Село, Дроздинь, Заболоття.

Пропуск через державний кордон здійснювати:

Громадян України (в тому числі старше 16 років) – за наявності дійсного національного паспорта України, довідки з сільського виконавчого комітету з вклеєною та затвердженою підписом голови сільської ради і мастичним друком фотокарткою; пропуску, виданого органами прикордонної служби Республіки Білорусь на право знаходження у прикордонній зоні, іменної квитанції про оплату за відвідування республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота»;

Неповнолітніх громадян України (до 16 років) – за наявності свідоцтва про народження, довідки з сільського виконавчого комітету з вклеєною та затвердженою підписом голови сільської ради і мастичним друком фотокарткою, у супроводі законних представників або у супроводі інших повнолітніх осіб за наявності нотаріально завіреного клопотання. При цьому, неповнолітні громадяни до 14 років повинні бути вписані в пропуск на право в’їзду (входу) до прикордонної зони їх супроводжуючої особи, а з 14 років і старші повинні мати пропуск виданий органами прикордонної служби Республіки Білорусь на право знаходження в прикордонній смузі, а також за наявності іменної квитанції про оплату за відвідування республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота».

Під час зустрічі Білоруська Сторона поінформувала, що у період збору дикоросів у районі Державної лісогосподарської установи «Поліський лісгосп» громадяни України за паспортними документами у форму ID-карток пропускатися не будуть, так як паспорт громадянина України у вигляді пластикової картки не дає підстав для пропуску через українсько-білоруський кордон.

Відповідно до Указу Президента Республіки Білорусь, Столінським районним виконавчим комітетом прийнято рішення № 1428 від 29 липня 2015 року про запровадження та встановлення щорічної плати за відвідування республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота». Розмір плати на 2018 рік залишився на рівні минулого року та становить 10 (десять) базових величин, (розмір 1 базової величини становить 23 білоруських рублі та 50 копійок). Внесення плати здійснюється одноразово. Оплату необхідно проводити окремо для кожної фізичної особи, з отриманням іменної квитанції про сплату. Квитанції про оплату в подальшому являтимуться дозвільним документом для знаходження громадян України на території республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота».

У 2017 році було внесено зміни до законодавства Республіки Білорусь «Про деякі питання охорони Державного кордону Білорусь», зокрема щодо перебування та пересування іноземних громадян в межах прикордонної зони та прикордонної смуги. Так, з січня 2017 року з громадян іноземних держав за перебування та пересування в прикордонній зоні та прикордонній смузі буде стягуватися плата. Платниками визнаються іноземні громадяни та громадяни без громадянства, які досягнули 14 років. Розмір плати встановлено 0,4 базової величини (9 рублів 2 копійки). Пропуск в прикордонну зону є дійсним протягом 2 років.

Перетин державного кордону громадянам здійснювати тільки в пішому порядку або на велосипедах.

Під час збору дикоросів громадянам України заборонено розпалювати вогнища, вирубку чагарників і лісу, встановлення таборів і тимчасових укриттів, а також залишати побутове сміття. Громадян, що не виконуватимуть вимоги та займатимуться іншою діяльністю, окрім збору дикоросів, буде притягнено до відповідальності відповідно до законодавства Української та Білоруської Сторін.

Крім цього, нагадуємо, що з 29 квітня 2018 року набрав чинність Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави».

Закон кардинально змінює правове поле щодо адміністративного провадження у прикордонній сфері.

Наприклад, згідно зі статтею 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за вчинення злісної непокори законним вимогам прикордонного наряду донедавна передбачався максимальний штраф у розмірі всього 170 гривень! Відтепер мінімальний штраф за цією статтею становить 850 гривень, а максимальний 3400 гривень.

Крім того, за незаконне перетинання державного кордону (стаття 204-1) мінімальний штаф становитиме 3400 гривень, а максимальний штраф 13600 гривень.

Державна прикордонна служба України звертається до громадян та інформує про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України, так і Республіки Білорусь з прикордонних та природоохоронних питань. Повідомляємо, що у разі систематичних порушень державного кордону, прикордонного режиму та інших порушень законодавства у прикордонній смузі, білоруська сторона може скасувати досягнуті домовленості про сезонний пропуск громадян на свою територію.

Рокитнівська РДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews