Вже 37 мільйонів гривень аліментів сплатили боржники Рівненщини

23.06.2018 21:19   Джерело: RvNews
Опубліковано : Юліана Медічі

37 мільйонів гривень аліментів стягнули державні виконавці Рівненської юстиції у 2018 році (станом на 20 червня). З них 17 мільйонів гривень - стягнуті у зв'язку із застосуванням до боржників заходів в рамках Закону #ЧужихДітейНеБуває.

Нагадаємо, що Верховна Рада розпочала розгляд у другому читанні другий пакет законопроектів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває. Запропонований пакет законодавчих передбачає:

- Збільшення мінімальної суми аліментів на утримання дитини.

- Запровадження системи фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу.

- Запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників.

- Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.

- Українці, які хочуть увійти до складу Кабінету міністрів, зайняти посади заступників міністра чи посади категорії "А" та "Б", стати прокурором, керівником НАБУ чи членом НАЗК повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців. Якщо заборгованість чиновника перевищить 12 місяців – це буде підставою для звільнення.

- Звільнення дітей від обов'язку утримувати непрацездатних "горе" батька або матері у випадку несплати аліментів понад 3 роки.

- Усі обмеження першого пакету застосовуватимуться до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям навіть 3 місяці.

- Податкові пільги для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов'язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції.

- Фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.

Рівненська юстиція

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу [email protected] Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews   309