Що побачив шведський посол на Рівненщині?
Опубліковано : Марта Білик
Шведські програми підтримки децентралізації та інвестиції на Рівненщині. Такі питання обговорили під час зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Мартін Хаґстрьома та голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.
«Швеція – це дуже децентралізована країна. У нас відбулися реформи у всіх галузях. Усі податки, які ми сплачуємо, залишаються на місцях. Ми бачимо, що у вашій країні відбуваються аналогічні зміни. Звичайно, при цьому є певні виклики, але помітно, що змінюється життя та й сама ментальність українців. Саме тому Швеція через програму «U-Lead» й надалі підтримуватиме впровадження реформ», - підкреслив Мартін Хаґстрьома.
Посол повідомив усіх присутніх про те, що очікується участь 5 ОТГ Рівненщини у другій фазі Програми з покращення якості надання адміністративних послуг для населення. Так, Миляцькій, Острожецькій, Висоцькій, Козинській та Радивилівській громадам допоможуть у створенні на їхній території ЦНАПів. Це стосується навчання кадрів та забезпечення обладнанням установ.
Разом з тим, посол зазначив, що цікавими можуть бути й проекти муніципального співробітництва у галузі надання послуг. Такі ініціативи можуть розглянути у 3-ій фазі реалізації Програми «U-LEAD з Європою».
Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко відмітив, що нині договори про співробітництво мають намір підписати Привільненська та Мирогощанська, Бабинська та Бугринська ОТГ:
«Це невеликі громади і вони можуть створювати один ЦНАП на дві громади. Це буде більш ефективно».
Зокрема, Посол познайомився з діяльністю сучасного деревообробного заводу «Українські лісопильні», що у Костополі.
«Робота підприємства – це хороший приклад для інших інвесторів. Адже це сигнал для потенційних іноземних донорів про те, що тут комфортно працювати. Крім того, «Українські лісопильні» мають намір розширювати бізнес і обласна адміністрація, як мені відомо, в цьому всіляко допомагає», - зазначив Мартін Хаґстрьома.
В свою чергу Олексій Муляренко запевнив, що влада всіляко підтримуватиме це рішення:
«Лісопильні - це одна з найкрупніших інвестицій в області в 25 мільйонів євро, яку ми запустили наприкінці минулого року. Тому місцева влада допомагатиме у вирішенні питань щодо земельної ділянки у Сарнах, де планується будівництво ще одного підприємства цієї кампанії. Нам спільно з шведськими партнерами важливо розуміти, що рухаємося разом, але тільки в рамках українського законодавства».
Також присутні обговорили питання впровадження енергоефективності за підтримки Швеції, питання торгівлі між країнами та трудової міграції, а також реформування суспільного телебачення.
Прес-служба Рівненської ОДА
Джерело: RvNews