Медичні послуги, які в Україні будуть надаватися безкоштовно

11.08.2018 21:45   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Сьогодні чимало українців вже уклали угоди з сімейними лікарями. Проте більшість українців мало поінформовані щодо того, як буде надаватися медична допомога. На тому ґрунті шириться чимало чуток.  Насправді ті чутки про те, що послуги на першому рівні надання невідкладної допомоги  будуть платними й дорогими, безпідставні.

Навпаки, це нам, пацієнтам, пора позбавлятися старих шкідливих звичок, тобто відучати себе сунути лікареві грошову купюру в кишеню халата. Сімейні лікарі, які набрали до двох тисяч декларацій з пацієнтами, отримуватимуть досить пристойну заробітну платню. Отож, до послуг.

Швидка допомога

Невідкладна допомога надаватиметься безкоштовно у таких випадках: ураження електричним струмом,  опіки, обмороження вище II ступеня, кровотеча з судин, отруєння, інсульти, інфаркти, набряк легенів, гостра ниркова недостатність.  

 Первинна допомога. Безкоштовні послуги

Спостереження за станом здоров'я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєння, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів; супровід пацієнтів з хронічними захворюваннями — надання невідкладної допомоги; направлення пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; проведення профілактики: вакцинація, огляди і дослідження пацієнтів з груп ризику; консультування.

В рамках первинної медичної допомоги пацієнти гарантовано і безкоштовно можуть отримати такі аналізи:

  • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;глюкоза крові;
  • загальний холестерин;
  • аналізи сечі;
  • загальний аналіз сечі;
  • електрокардіограма (ЕКГ) в стані спокою;
  • мікроскопія мокротиння;
  • швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.   

Безкоштовними будуть послуги фахівців вузької спеціалізації:  алергологів, венерологів, гінекологів, кардіологів, мануальних терапевтів, логопедів, нейрохірургів, пульмонологів тощо.  

Варто звернути увагу на те, що послуги лікарів будуть безкоштовними тільки в тих випадках, коли пацієнт отримав скерування від сімейного лікаря. В іншому випадку пацієнт буде платити за тарифом, визначеним державою.

Подано за матеріалом на сайті  http://expres.ua


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews