Перспективи створення ОТГ обговорили у Дубровиці на Поліссі

12.08.2018 10:31   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

На Рівненщині у віддаленому пограничному Дубровицькому районі вже успішно діють дві об’єднані територіальні громади – Миляцька та Висоцька. Нині у районі ведеться робота щодо подальшої реформи децентралізації. Перспективи утворення громади з центром у м. Дубровиця вже обговорювали неодноразово. Але питання і досі залишається відкритим. Консультанти з питань децентралізації Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ знову провели робочу зустріч  обговорення з представниками міста, головою, заступниками, секретарем ради. 

Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер наголосила на потребі аналізу усіх можливих надходжень до бюджету громадиу.  Адже після об’єднання – відповідальність, як і повноваження зростають. 

Виконавчий директор РРВ АМУ Тетяна Грещук  каже: «Якщо не маєте підтримки від усіх потенційних однодумців, тоді варто їх зацікавити. Наприклад, позитивними змінами у місті».

null
Міський голова Богдан Микульський. Фото проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ

Міський голова Богдан Микульський висловив своє бачення щодо подальшого об’єднання: «Окрім вже діючих двох ОТГ, у районі потрібно створити ще 2 громади. Адже якщо усіх,  хто залишився приєднати до містечка Дубровиця – це  буде складно у фінансовому плані.  Нині Дубровиця у фінансових показниках досягла свого піку. Ми усіх підприємців «витягли з тіні», тобто у нас усі працюють відкрито, і платять податки. Ми маємо незначне перевиконання бюджету 105%, але якщо ми приєднаємо усі села, то таких надходжень не буде. Адже більшість платників податків знаходяться у місті».

null
Під час зустрічі. Фото проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ

Консультант з правових питань Василь Курилас нагадав про процес утворення ОТГ та розповів про новації у законодавстві.

null
Фото проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ

Після зустрічі консультанти відвідали ряд об’єктів, побачили як місто розвивається, як тут працюють над благоустроєм. На проблемні тротуари комунальне підприємство вкладає бруківку, будують нові криті автобусні зупинки, ремонтують дороги, облаштували сквер пам’яті, у дворах багатоквартирних будинків  встановили спортивні та дитячі ігрові майданчики. Для комунального підприємства придбали нову техніку, у планах купити каток для вкладання асфальту.

null
Фото проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ

 

null
Фото проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ

За повідомленням Офісу реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews