Рівненські атомники нарешті отримають довгоочікуване житло

06.09.2018 10:26   Джерело: RvNews
Опубліковано : Таня Костенко

У перший день роботи  дев’ятої  сесії  Верховна Рада України ухвалила рішення, яким дозволила державним підприємствам відчужувати житло для своїх працівників без застосування конкурентних процедур. Законопроект №3131 підтримали 243 парламентарі, інформує сайт Рівненської АЕС.

Нагадаємо, восени 2013 року Рівненською АЕС був зданий в експлуатацію будинок 412/4 покращеного планування у мікрорайоні Ювілейний  м. Вараш. У будинку 8 однокімнатних, 8 двокімнатних, 10 трикімнатних і 9 чотирикімнатних квартир. Планується видати всім новоселам безпроцентні позики на термін до 20 років. Проте через внесені зміни в діюче законодавство, передати житло своїм працівникам підприємство не могло. Аналогічна ситуація й на інших АЕС України, адже Компанія не могла здійснити процедуру відчуження житла.

Згідно зі статтею 91 Кодексу законів про працю України, підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників. Однією з таких пільг є забезпечення житлом кваліфікованих працівників і тих, які потребують поліпшення житлових умов. Для забезпечення житлом працівнику можуть бути надані житлові приміщення, що знаходяться у держвласності або у власності господарського товариства, а згідно з абзацом першим частини дев'ятої статті 11 закону «Про управління об'єктами державної власності» нерухоме майно об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації, не може бути відчужене, вилучено, передано до статутного капіталу господарських організацій, і щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути відчуження.

Як зазначалось у пояснювальній записці до новоприйнятого законопроекту, заборона на відчуження нерухомого майна (житла) працівникам державних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, 100% акцій яких належать державі, і які не підлягають приватизації, негативно впливає на господарську діяльність останніх, оскільки вони змушені витрачати додаткові кошти на утримання такого нерухомого майна. У документі є перелік випадків, на які не поширюється дія заборони щодо відчуження нерухомого майна об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації. Зокрема, до таких об'єктів віднесено житло для працівників державних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, 100% акцій яких належать державі в рамках виконання умов колективних договорів.

Отож соціальний законопроект №3131 дозволить сім’ям атомників Рівненської та інших АЕС України отримати довгоочікуване житло, тим самим зменшити витрати держпідприємств на утримання такого майна.

Народний депутат України Василь Яніцький на своїй сторінці у соцмережі «Facebook» підкреслив, що даний закон, зокрема, спрямований на збереження кадрового потенціалу працівників галузі: «Рівненська АЕС є найпотужнішим енергетичним підприємством України з потужним колективом, відданих справі, висококласних професіоналів, яким під силу завдання будь-якої складності. Кваліфіковані кадри - запорука безпечної роботи Рівненської АЕС».


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews