Рівнеоблводоканал планує будувати нові очисні споруди

14.09.2018 11:32   Джерело: RvNews
Опубліковано : Таня Костенко

У Рівному відбулися громадські обговорення, під час яких керівництво РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» оприлюднило звіт щодо оцінки впливу на довкілля у рамках проекту «Комплексна модернізація систем централізованого водопостачання та водовідведення міст Рівненської області в межах балансової належності РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», інформує сайт Рівненської облради.

Як пояснили на підприємстві, проект впроваджується завдяки участі Рівнеоблводоканалу у Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України. Програма реалізується Європейським інвестиційним банком спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Міністерством фінансів України.

 «Участь у даній програмі надзвичайно важлива для нашого підприємства. Адже впровадження проекту передбачає реалізацію 12 заходів, які стануть прогресивним кроком у розвитку системи водопостачання та водовідведення м. Рівне та прилеглих до нього селищ і сіл Рівненської області. Але найголовніший – це будівництво нових очисних споруд потужністю 60000 м³/добу, які забезпечать повний цикл очистки стічних вод у м. Рівному. Каналізаційні очисні споруди м. Рівне, які перебувають на балансі та обслуговуються РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал», були введені в експлуатацію у 1964 році, і на теперішній час всі споруди та обладнання є морально і фізично застарілими», - повідомив директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш.

Він додав, що такі проекти, відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», вимагають оцінювати негативний вплив на довкілля, який може виникнути під час його реалізації. Тому під час громадського обговорення фахівці, які працювали над проектом, проаналізували вплив кожного заходу на довкілля: атмосферне повітря, ґрунти, воду.

На підприємстві стверджують, що завдяки реалізації проекту вдасться зменшити негативний екологічний вплив, підвищити якість послуг з централізованого водопостачання та водовідведення для споживачів та поліпшити фінансовий та технічний стан підприємства завдяки оновленню основного виробничого обладнання й мереж із використанням сучасних енергоефективних технологічних рішень.

Перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, який взяв участь в обговорення, підкреслив важливість даного проекту: «Ми не маємо власних коштів у нашому бюджеті, аби втілити такий проект, тому реалізувати цю програму без залучення інвестиційних коштів — неможливо. Не зважаючи на те, що реалізація проекту розтягнута у часі, згідно із вимогами Європейського банку, і становить вісім років, ми переконані, що якість послуг із водопостачання та водовідведення покращиться не лише у Рівному, а й Рівненському та Гощанському районах».

Звіт щодо реалізації проекту передали у Міністерство екології та природних ресурсів для отримання висновків. Ознайомитися зі звітом може кожен споживач на офіційному сайті Рівнеоблводоканалу, а також викласти свої зауваження і внести пропозиції.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews
Загрузка...