На Рівненщині хочуть закрити малоефективні залізничні станції

09.10.2018 18:25   Джерело: RvNews
Опубліковано : Яна Замкова

«Укрзалізниця виходить із пропозицією часткового закриття об’єктів, що мають невеликий об’єм роботи – відгружають менше 60 вагонів у місяць. На Рівненщині це – станції Антонівка, Смига, Рудня-Почаївська, Удрицьк, Дубровиця, Озеряни, Остки, Малинськ, Острог. Деякі з них в середньому відвантажують або завантажують лише 40-50 вагонів в місяць, проте є й такі, на яких ця кількість значно менша», - зазначив під час зустрічі у облдержадміністрації в.о. начальника ВСП «Рівненська дирекція залізничних перевезень» Іван Якименко, інформує прес-служба ОДА.

На переконання представників залізниці, цей об’єм недостатній для раціонального використання залізничної інфраструктури. Саме тому й було прийняте рішення про обмеження роботи малоефективних станцій.

Натомість Укрзалізниця запропонувала для підприємств, які активно користуються послугами цих станцій, самим покривати їх збитковість за рахунок коштів з різних джерел. За таким механізмом вже погодилися працювати зі станціями Малинськ та Остки.

«Рівненська ОДА вважає недоцільним закриття станцій. Адже навколо них розміщені підприємства, елеватори та лісгоспи. Їхня робота ускладниться, адже прийдеться наймати додатковий транспорт для перевезення продукції. А це вплине на збільшення її собівартості та зниження конкурентоспроможності підприємств. При чому слід відзначити, що багато з них є здебільшого бюджетоутворюючими для окремих територій», - зазначає заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Із припиненням вантажної роботи на станціях не погоджуються і керівники окремих районів та підприємства-користувачі.

Вони стверджують – попит на перевезення є. Проте нині Укрзалізниця не постачає необхідної кількості вагонів, яку замовляють підприємства. Або ж робить це із затримками. Таке недоотримання призводить до зниження окупності та ефективності окремих станцій.

Отож  під час зустрічі прийняли рішення ініціювати звернення обласних депутатів до Укрзалізниці щодо недопущення закриття станцій.

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews