Динозаври, василіски та інші чудасії очима рівнянки в Італії (Фото)
Однієї неділі погода у Венеції не сприяла тривалим прогулянкам. Отже, найкращим варіантом тринькання часу мені здалася екскурсія залами Музею Природи та Історії Природознавства (італійською зветься отак: Museo di Storia Naturale di Venezia).
Тут у величезній будівлі тринадцятого століття (ага, важко уявити? А вона стоїть собі і не розвалюється) виставлені унікальні колекції, які їх власники збирали протягом століть, а потім або подарували міській громаді, або громада їх викупила. Наразі всі ці скарби можна роздивлятися усього за 8 євро.
Колекції в музеї – тематичні, і відповідно до їх тематики оформлені зали, де вони зберігаються.
Перше, на що звертаєш увагу - це сучасні інтерактивні медіатехнології, які повною мірою використовує музей.
Заходиш, приміром, в залу динозаврів – там над тобою нависає практично неушкоджений семиметровий скелет справжнього уранозавра. Під ногами за склом – майже повний скелет пра-пра-пра-дідуся нільського крокодила, а поруч – величезний екран, де крутиться відео про розкопки в Африці. І експозиція облаштована так, що ти відчуваєш себе посеред пустелі в центрі розкопок.
Або темна кімната, посередині якої – циліндр-барабан, на якому крутиться голографічне зображення земної кулі, а навколо нього – написи із назвами різних груп тварин і рослин. Наприклад, «отруйні», або «ті, що мають голки», або «ті, що фільтрують воду». Ти торкаєшся рукою напису - і на стінах виникають зображення тварин і рослин, які мають спільну ознаку. Наприклад, «отруйні» – гриби, морські їжаки, риба фугу, змії…
Є зали, де зібрані мисливські трофеї – вражаюче свідоцтво нищівного марнославства і злочинного ставлення до живої природи. Тумбочки, зроблені зі слонячих ніг, численні опудала, роги, черепи, шкіри африканських тварин – левів, слонів, носорогів, антилоп, мавп і навіть жирафів!
А є і фейки, створені ще десь у 16-17 століттях: опудала і скелети «василісків», зліплені з решток різних тварин. Їх і досі дехто вважає справжніми «русалками» та «інопланетянами».
В окремому комплексі виставлені препаровані і муміфіковані тіла тварин, за якими науковці і студенти вивчали біологію і зоологію двісті-триста років тому. А ще – зроблені з пап’є-маше частини людського тіла, ретельно виліплені і розфарбовані.
Для тих, хто готує себе до хірургічної практики або до кар’єри Декстера, тут зберігають анатомічні зразки скелету і м’язів, окремі органи і системи органів людини.
Сліди прадавніх тварин і тваринок, які збереглися в закам’янілій глині, відбитки прадавніх риб і птахів, рослин і мушель… І знайомий усім нам бурштин, в якому застигли прадавні мушки і комарі, і скелет кита… І родичка нашого човна, який зберігається в Рівненському обласному краєзнавчому музеї, видовбана з суцільного стовбура «пірога» - праматір венеціанської гондоли…
Всі скарби унікальних колекцій, які зберігаються тут, перерахувати в коротенькій статті просто неможливо.
А, головне, що вирізняє цей музей - все в ньому влаштовано таким чином, щоб було цікаво і дорослим, і дітям. Цікаво і пізнавально водночас.
Джерело: RvNews