На Рівненщині понад 60% хворих на кір не були вакциновані

05.12.2018 09:23   Джерело: RvNews
Опубліковано : Марта Білик

Епідемічна ситуація з кору в Рівненській області продовжує залишатись напруженою. Вірусологічний моніторинг за циркуляцією вірусу кору серед населення області є однією з важливих ланок епідеміологічного нагляду за цією інфекцією.

Вірусологічною лабораторією ДУ “Рівненський ОЛЦ МОЗ України” за 11 місяців 2018 року було лабораторно обстежено 306 хворих з підозрою на кір, діагноз підтверджено у 254 осіб (83%). Серед 254 хворих лабораторно підтверджено кір у дітей до 14 років — 109 осіб (42,9%), у підлітків 15-19 років – 34 особи (13,4%), у дорослих — 111 осіб (43,7%). Аналіз лабораторних досліджень свідчить, що 63,7 % хворих не були вакциновані проти кору. Серед 26 хворих дітей у віці 1-4 роки - 25 (96,2%) не були прищеплені проти кору.

Епідемічний процес кору на Рівненщині визначають два генотипи вірусу D8 i В3, які визначені в регіональній референс-лабораторії ВООЗ з діагностики кору і краснухи (Люксембург).

Лабораторні дослідження напруги імунітету у 325 здорових осіб показали, що з них у 28 (8,6%) були відсутні антитіла до вірусу кору. В Рівненському районі цей показник становить 16,3% від числа обстежених, у Корецькому районі -13,8%.

Специфічного лікування від кору не існує, але хворобі можна запобігти. Єдиний спосіб запобігти захворюванню на кір - це зробити щеплення. Дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

Вакцина проти кору, епідпаротиту та краснухи для дитячого населення в області є у достатній кількості. Якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини проти кору за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення.

Крім того МОЗ рекомендує вакцинуватися проти кору дорослим із груп ризику (студентам, медичним працівникам, освітянам та ін.).

За інформацією Рівненського обласного лабораторного центру


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews