Як студенти з Рівненщини разом з волинянами та киянами стали «космічними лідерами» у Польщі
Опубліковано : Новини Рівненщини
В Польщі в містечку Бжозув вивчали авіацію та астрономію в рамках обмінної програми Еразмус+ «Школа космічних лідерів» і 20 українських студентів. В тому числі і наші студенти з Рівненської області, а також із сусідньої Волинської та Київщини. До них доєдналися їхні ровесники з Польщі та Словаччини. Навчання тривало протягом 20 днів.
Програма Еразмус+ дає можливість для молоді отримувати та використовувати досвід, напрацювання, які є в Європейському Союзі. Навчання відбувалося в пансіонаті «Чардворек» м. Бжозув.
Першого дня студенти прослухали лекцію з астрофотографії та побачили планети через лінзи телескопу. А уже на другий день тренінгів відбулися польоти.
Три літаки піднімали учасників програми на сотні метрів над землею. Для більшості з них це – незабутній перший досвід потрапити на висоту пташиного польоту.
Також на школі відпрацьовували навички пілотажу на симуляторі польоту. За три тижні учасники відвідали три закордонні університети: Жешувська Політехніка ім. Ігнація Лукасевича, Інститут ядерної фізики ім. Генриха Неоднічанського у Кракові та Авіаційний факультет Технічного університету в Кошице.
В Інституті ядерної фізики ім. Генриха Неоднічанського Польської академії наук, що у Кракові учасники відвідали лекції про магнітність, про магнітно-резонансний томограф та принципи його роботи.
«Інколи такі подорожі супроводжувалися підйомом у 5 ранку та дорогою тривалістю у 5 годин. Так, наприклад, учасники їхали до сусідньої країни – Словаччини. І це для перегляду зоряного неба та огляду обсерваторії у Скальнате Плесо», – розповідає офіційний координатор заходу з української сторони Василь Байцим.
У цій обсерваторії досліджують як штучне світло, яке розсіюється, впливає на атмосферу. Вчені припускають, що за декілька років через збільшення нічного освітлення ми не зможемо більше деякі зірки і навіть «Чумацький шлях». Хоча, як вважають працівники обсерваторії, це екологічне лихо можна виправити за допомогою правильних ліхтарів.
Через декілька днів учасники відвідали Словацьку тренінгову академію, де навчають майбутніх льотчиків. Там же є Музей літаків, де їх навіть реставрують.
На «Школі космічних лідерів» студентам продемонстрували як виготовляється літак на одному з найбільших підприємств, що займається їх будівництвом.
Результатом Проекту є підписання угоди з Державним Технічним Університетом Словаччини, яка гарантує, що наші студенти та абітурієнти, які будуть володіти словацькою та німецькою мовами на рівні В2 - продовжують навчання на Бакалавра та Магістра - БЕЗОПЛАТНО як в Україні та в Словаччині, так і в Німеччині», – зазначив офіційний координатор заходу з української сторони Василь Байцим.
Автор: Анастісія Кулініч
Подано за інформацією на сайті Острог. Район
Джерело: RvNews