У Малих Дорогостаях на Млинівщині релігійна громада хоче змінити юрисдикцію храму
Автор : Віталій Тарасюк
Із церковної точки зору з 15 грудня 2018 року, коли відбувся Об'єднавчий собор, в Україні існує нова помісна церква - Православна церква України, до якої у повному складі ввійшли Українська православна церква Київського патріархату, а також Українська автокефальна православна церква. Крім того, до ПЦУ приєдналися два архієреї Української православної церкви Московського патріархату.
Утім, попереду багато рутинних клопотів, в тому числі – з перереєстрацією релігійних громад УПЦ КП і УАПЦ. І потрібні просто титанічні зусилля для реєстрації громад, які забажають перейти з УПЦ Московського патріархату до ПЦУ. Нещодавно певні кроки в цьому напрямку зробила громада Свято-Покровського храму села Малі Дорогостаї.
До в.о. старости Малодорогостаївського старостинського округу Романа Зіня звернулися кілька громадян із пропозицією провести збори громадян і розглянути питання щодо переходу релігійної громади Свято-Покровської церкви села Малі Дорогостаї до помісної автокефальної Православної церкви України. Відтак збори відбулися в селі Маслянка: із 58 громадян – 52 в ході таємного голосування висловилися за перехід до ПЦУ, два – проти і ще четверо утрималися.
У селі Брищі така статистика: із 33-х членів громади – 22 проголосували за перехід до ПЦУ, а 11 – були проти цього рішення. Минулої неділі такі ж збори громадян відбулися в Малих Дорогостаях , у яких взяв участь благочинний церков УПЦ Московського патріархату на Млинівщині о. Василь (Іванейко).
Після обговорення проблемного питання відбулося таємне голосування: зі 153-х громадян, які взяли участь у зборах, 105 висловилися за перехід Свято-Покровського храму під юрисдикцію ПЦУ. Ще 47 громадян, в тому числі 7 тих, хто не зміг взяти участь у зборах, але письмово звернувся до зборів з проханням зарахувати їхні голоси, висловилися за перебування громади храму в підпорядкуванні УПЦ Московського патріархату. Також виявлено один недійсний бюлетень.
Утім вважати вищезгадані голосування правочинними для відповідних подальших юридичних процедур не доводиться, адже участь у зборах взяли навіть не половина членів громади, тому будуть створені ініціативні групи, які продовжать роботу з урегулювання релігійного питання в громаді. Може заодно будуть ухвалені законодавчі зміни, у яких буде чітко прописана процедура зміну громадами юрисдикції храмів.
Джерело: RvNews