У Рівному найбільше санкційні сайти блокують три інтернет-провайдери – дослідження

25.05.2019 20:40   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

У Рівному найбільшу кількість сайтів, внесених до санкційного списку РНБО, блокують інтернет-провайдери “Воля”, “Київстар” і “Датагруп”. Разом із тим, один місцевий провайдер не закриває доступ користувачам до yandex.ru.

Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних, проведених у березні 2019 року Лабораторією цифрової безпеки у місті Рівному за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення OONI (OpenObservatoryofNetworkInterference).

Загалом тестувалися шість основних інтернет-провайдерів міста. Найбільшу кількість ресурсів блокують провайдери “Воля”, “Київстар” і “Датагруп” (248, 246 і 244 санкційних сайтів відповідно). 

Популярні російські платформи «ВКонтакте», “Одноклассники”, «Кинопоиск», mail.ru, які входять в ТОП найвідвідуваніших сайтів серед українців, блокують усі протестовані інтернет-провайдери Рівного. Разом із тим, в одного провайдера зафіксована доступність yandex.ru.

Повний перелік заблокованих сайтів можна переглянути удокументі. 

Загалом у березні 2019 року Лабораторія цифрової безпеки перевірила 264 сайтив 22 містах України (за винятком Києва), 162 сайти вОРДЛО, а також  90 сайтів в анексованомуКриму. Загалом тестувалися 70 провайдерів за допомогою OONI (OpenObservatoryofNetworkInterference) при підтримці OTF (OpenTechnologyFund).

OONI – це спеціалізоване вільне програмне забезпечення та глобальна мережа для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком, частина TheTor Project.

«Лабораторія цифрової безпеки»— українська громадська організація, що допомагає журналістам, громадським активістам та правозахисникам вирішувати проблеми цифрової безпеки, а також сприяє реалізації прав людини в Інтернеті через вплив на державну політику у сфері цифрових прав.

Нагадаємо, два роки тому  15 травня 2017 р.  президент ввів у дію перше рішення РНБО про санкції №133/2017, яке, зокрема, містить «заборону Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів», серед яких популярні соціальні мережі «ВКонтакте», «Одноклассники», сервіси Яндекс, Mail.ru та ін. Пізніше було введено в дію ще два рішення РНБО №126/2018 та №82/2019, які містили інформаційні сайти т.зв. ДНР/ЛНР, Криму, Росії та ін.

Зауважимо, що юридичний аналіз економічних санкцій в частині блокувань сайтів, підготований Коаліцією “За вільний Інтернет”, свідчить, що вони не відповідають українському та міжнародному законодавству. Українські правозахисні та медійні організації неодноразово закликали відмовитись від неправомірних обмежень інтернету та використовувати законні і прозорі способи боротьби з російською пропагандою та кібератаками.

Прес-служба ГО «Лабораторія цифрової безпеки»


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews