Курс перепідготовки військовослужбовців ЗСУ стартував у Рівному

29.05.2019 16:35   Джерело: RvNews
Опубліковано : Людмила Марчук

Колишнім та діючим військовослужбовцям ЗС України надали шанс перекваліфікуватися за цивільною спеціальністю та стати успішними в бізнесі

Урочисте відкриття 350-годинного курсу «Менеджмент безпеки бізнесу» відбулося у рівненському інституті Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».
З напутніми словами до слухачів звернулися представники Офісу НАТО в Україні, директор навчального закладу Олена Цимбалюк, очільник громадської організації «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» (м.Львів) Андрій Рой, керівництво вищого навчального закладу, представники органів місцевого самоврядування, обласного центру зайнятості, офіцери Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Зокрема, менеджер Програми НАТО-Україна пан Крістофер Штаудт розповів присутнім про діяльність Офісу НАТО в Україні, про напрямки діяльності, перспективні плани на майбутнє.

– Ми проводимо свою роботу за кількома програмами, власне, в межах однієї з них ви й будете навчатися – це Програма з соціальної адаптації військовослужбовців, що діє 1999 року. – зазначив він. – За цей час нашу підтримку на шляху соціальної адаптації відчули понад 11 тисяч осіб. Минулого року ми здійснили перепідготовку близько восьми сотень слухачів і той бюджет, що був виділений нам на цей рік дозволить нам здійснити навчання такої ж кількості слухачів.

null
 Фото - Інформагентство Міноборони (м. Рівне)

Також пан Крістофер Штаудт розповів про те, що з 2007 року, як відповідь на потреби вітчизняного ринку праці та у зв’язку із зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються спеціалістами провідних українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін. У межах Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав ЗСУ впродовж року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом 3 років до початку курсу. З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.
Представник Офісу НАТО в Україні менеджер Програми НАТО-Україна пан Крістофер Штауд розповів про нові програми з підтримки захисників України.

– З осені 2014 року започатковано проведення триденних семінарів з психологічної реабілітації для демобілізованих учасників Антитерористичної операції (ООС). Такі заняття відбуваються на різних локаціях по Україні на стадії декомпресії для учасників бойових дій – представників Збройних Сил України, НГУ, ДПСУ. За цей час відбулося близько двох сотень таких семінарів, до участі в яких було залучено близько 8 тисяч людей. Зараз триває черговий цикл ще з десяти семінарів. 
Вже майже чотири роки ми працюємо над створенням Трастового фонду з побудови системи переходу з військової кар’єри на професійну цивільну, що допоможе створити в Україні єдину систему переходу з військової кар’єри на професійну цивільну і у цьому питання ми досить тісно співпрацюємо з новоствореним Міністерством у справах ветеранів. Маємо сподівання в тому, що вона незабаром запрацює, – наголосив пан Крістофер Штауд.

Від освітян слухачів привітала директор інституту Олена Цимбалюк, яка стисло розповіла про навчальний заклад, умови навчання. 

Основна ідея створення нашого інституту, яка залишаться і нині - це розвиток людини. Саме тому наші викладачі дбають про те, аби використовувати під час навчання студентів передові методики навчання. Коли ми отримали пропозицію від наших львівських колег про те, щоб надати нашим військовим освітні послуги, то ми з радістю відгукнулися на цю пропозицію,  оскільки вже маємо певний досвід роботи з військовими. Серед наших студентів також є військові, деякі з них попри те, що виконують завдання за призначенням в складі сил ООС знаходять час навчатися.

Я гадаю, що ці курси, які відбуватимуться на базі кафедри економіки,  обліку і менеджменту, мають усі шанси на успіх, адже навчальний матеріал читатимуть кваліфіковані викладачі - професори, доценти, кандидати наук. Також участь в навчанні братимуть представники інших кафедр - психології, соціальної роботи, гуманітарних дисциплін. 
Переконана в тому, що кожна людина прагне до самореалізації і кожна людина здатна отримати ту базу даних, ті знання, які їм необхідні для того аби вона змогла їх згодом ефективно реалізувати, – зазначила Олена Цимбалюк.

null
Фото з мережі Інтернет

За словами очільника громадської організації «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» Андрія Роя це вже сьомий набір групи слухачів у Рівненському гарнізоні.

– Сподіваємося, що запропонований курс виявиться їм цікавим та змістовним, а отримані знання в охоронній справі допоможуть знайти добру, високооплачувану роботу. За роки нашої діяльності на теренах Західного регіону перепідготовку пройшли 4207 військовослужбовців, з них більше 50 відсотків працевлаштувалися. Власне, за підтримки НАТО нові знання отримали 2030 чоловік. Навчання відбувалося у Бродах, Володимирі-Волинському, Дрогобичі, Золочеві, Луцьку, Львові, Мукачево, Рівному, Самборі, Стрию, Ужгороді, Червонограді, Чернівцях та Яворові.

Відділення спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони (м. Рівне)

 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews