У Рівному говорили про важливість реабілітації

30.05.2019 09:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Психічне здоров’я ветеранів, їх родин та сімей загиблих - це питання стало ключовим під час Національного круглого столу «Медична реформа для психічного здоров’я ветеранів».

Участь в обговоренні взяли заступник Міністра у справах ветеранів України Оксана Гаврилюк, представники Мінсоцполітики, експерти, а також представники програм «Building Integrity, Military Career Transition, Psychological Rehabilitation», посольства США в Україні.

null

Заступниця Міністра у справах ветеранів України Оксана Гаврилюк розповіла про основні напрями роботи міністерства:

«Для нас важливо налагодити систему підготовки тих фахівців-психологів, які будуть працювати із ветеранами та членами їх родин. В Україні й зараз є люди, які надають такі послуги учасникам бойових дій, зокрема безкоштовно, але вони не завжди мають системний підхід та необхідні навички, тому ми маємо сприяти підготовці та навчанню таких спеціалістів».

null

Під час заходу учасники презентували моделі співпраці громадських організацій щодо підтримки ветеранів, які проходять лікування або реабілітацію. Обговорили питання підтримки ветеранів, їх адаптації до мирного життя, а також сімей, які переживають втрату.

«Головна мета цього заходу – психологічна реабілітація та відновлення психічного здоров’я у ветеранів та їх родин. На сьогоднішній день це актуальна тема.  Потрібно попереджувати розвиток психічних захворювань, адже вони впливають на загальний стан людини і провокують різні недуги», - зазначив директор департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Олексій Шамак.

null

Учасники з-за кордону, які були на онлайн-зв’язку, поділилися досвідом запровадження реабілітації в міжнародних інституціях. Зокрема, ерготерапевт із Канади Марика Пакін, яка працює з канадськими ветеранами із 2010 року з акцентом на фізичну непрацездатність наголосила:

«За прогнозами ВООЗ, до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки недуг, що спричиняють втрату працездатності. Такі цифри змушують задуматися над пошуком протидії й запобігання цим загрозам».

По завершенню круглого столу учасники визнали необхідність масштабної профілактики психічних захворювань. Це, зокрема, створення дорожньої карти взаємодії сервісів допомоги ветеранам, їх родинам та сім’ям загиблих героїв, яка буде діяти на базі державних структурних підрозділів та недержавних інституцій. А також створення «Центру посттравматичного стресового розладу».

null

Захід відбувся у рамках проекту «Психічне здоров’я без меж», який організували ГО «Development Foundation» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США (PAS) в Україні.

За матеріалами прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews