Людмила Марчук

Людмила Марчук

журналіст, публіцист, блогер.

Свята Трійця або Зелені Свята на Рівненщині: вітаємо, розповідаємо, радимо

Що можна і чого не можна робити в це свято

15.06.2019 23:55   Джерело: RvNews
Автор : Людмила Марчук

Нині в Україні велике православне свято – Трійця. Вітаємо всіх гостей нашого сайту та бажаємо всім краси, сили, мудрості й довголіття. У мирі й добрі життя прожити та чимало гарних справ зробити, аби примножити велич і славу наших предків, яких ми поминаємо в це свято.

У 2019 році Трійця випала на 16 червня. А 17 червня, в понеділок, у другий день Зелених свят, в українців буде додатковий вихідний.

Нагадаємо, що Трійця  припадає щороку на інший день, тому що відзначається на 50-й день після Великодня. Цьогоріч в Україні на честь цього великого свята встановлено два вихідні 16 червня і 17 червня (неділя і понеділок).

Євангеліє розповідає, що у цей день на апостолів зійшли вогненні язики Святого Духа, і вони заговорили різними мовами світу і почали проповідувати. Тому Трійця вважається також днем народження християнської церкви. Існують також повір'я та прикмети на Трійцю – що можна і не можна робити.

Трійця 2019: чого не можна робити?

День Святої Трійці має багаті традиції та прикмети. Вважається, що на Трійцю не варто призначати весілля – нібито нічого хорошого таку сім'ю не чекає.

Шити, пекти і працювати на городі, як і на інші великі християнські свята, на Трійцю не можна. Трійця збігається з закінченням тяжких трудів та підготовкою до збирання врожаю. Тих людей, хто не відпочиває в цей день, за повір'ями, чекають напасті: у тих, хто оре, худоба впаде, у тих, хто сіє, град поб'є посіви. У тих, хто пряде вовну, вівці заблукають.

Духів День – це наступний день після Трійці, коли забороняється працювати на землі, але можна шукати в ній скарб. Нібито земля в цей день обов'язково подарує хорошій людині щось цінне.

У народі вірили, що на Трійцю приходять міфічні істоти – мавки і русалки, тому не бажано одному йти в ліс або на поле. Також не можна водити в ліс худобу. А ще на Трійцю не можна купатися, інакше, за давніми повір'ями, русалки затягнуть на дно.

null
Фото з мережі Інтернет

У свято Трійці потрібно постаратися не думати про погане, не заздрити і не злитися на когось, бо нічим хорошим це не закінчиться.

Що радять робити на Трійцю

У свято оспівують Отця, Сина і Святого Духа, а також поминають померлих. У неділю у православних храмах виконується одна з найбільш урочистих і красивих служб в році, а після Божественної літургії, вчиняють вечірню в пам'ять про поблажливість святого духа на учнів Ісуса.

У церкву в цей день ходять з гілками берези, клена або дуба, а також з польовими квітами. Потім їх несуть додому, засушують і зберігають за іконами. Також гілки залишають біля вікон і дверей, щоб не проникла зла сила.

null
Фото з мережі Інтернет

На Поліссі на Зелені свята водять Куста. Цей древній обряд, записаний у селі Сварицевичі Дубровицького району на Рівненщині, відродили з давнини й нині щороку на Поліссі вже молодь водить Куста. Вбираючи в зелень вродливу дівчину та співаючи уславних величальних пісень, ходять вулицями сіл і містечок чи таких етномісцин як Пирогово на Київщині й різні фольклорні колективи, яких чимало є на Рівненщині.

null
Обряд водіння Куста. Фото з мережі Інтернет

На Трійцю сушать віники для лазні. Вважається, що матимуть вони цілющу силу.

Якщо на Трійцю не варто призначати весілля, то зовсім інша справа – сватання і знайомство з батьками. Якщо вони випадуть на Трійцю, то шлюб буде міцним і щасливим.

Існує також прикмета, що дощ на Трійцю пророкує грибний рік, хороший урожай і прекрасну погоду.

Свято Святої Трійці — особливо важливий день для молитви. Вони допоможуть зняти з душі тягар, заручитися допомогою і підтримкою Господа, а також отримати Його прощення за вчинені гріхи. У 2019 році, в день Святої Трійці, яка припадає на 16 червня, кожна православна людина може звернутися до Господа і знайти Його у своєму серці.

Молитва про прощення і спокути гріхів

«Трійця велика! Я молю про прощення і каюсь у гріхах, які очорнюють серце моє. Я прошу звільнити мене від очей болісних і помилувати душу мою. Помилуй та привчай на шлях праведний. Не дозволяй злу і користі оселитися в мені та допоможи знайти щастя і радість в житті. Благаю, не гнівайся на мене, бо каюсь я за всі свої діяння злі й гріховні. Так вславлю я Тебе до Небес. Та ніколи я не забуду Твою божу милість. Амінь».

Молитва про допомогу і підтримку

«Пресвята Трійця! У цей світлий день я прошу у Тебе підтримки! Будь поруч зі мною, допоможи впоратися з бідами та негараздами, подолати всі труднощі та печалі. Подаруй щастя, вбережи від хвороб і бідності. Наділи мене силою та міцною вірою. Пробач за всі слова лихослівні та вчинки нещирі. Та ніколи не згасне віра моя. На віки віків. Амінь».

 При підготовці матеріалу використано матеріали https://24tv.ua та інших інтернет-видань


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews