АМУ підтримує ініціативу щодо законодавчого закріплення статусу ОТГ за малими містами

21.06.2019 15:43   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
19 червня на засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціював розробку проекту закону, який дозволить закріпити на 2020 рік за малими містами і містами районного значення статус об’єднаних територіальних громад. Це дасть цим містами такі ж можливості для розвитку, які сьогодні мають спроможні громади, зокрема, фінансовий ресурс та адміністративні повноваження.

Асоціація міст України свого часу виступала з пропозицією щодо надання містам районного значення статусу ОТГ і сьогодні вітає цю ініціативу та висловлює підтримку.

Нині на Рівненщині міста районні центри потерпають від того, що села не бажають об’єднуватися з містом, хоча за методикою об’єднання, та  рекомендаціями щодо створення ОТГ – правильно укрупнювати міста, і розвивати сільські території. Подібну ситуацію наразі спостерігаємо у Здолбунові, Корці, Березному, Сарнах, Костополі – розповів консультант з правових питань Проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ Василь Курилас.

Нагадаємо, 18 червня на Дні Діалогу з владою в рамках XV Українського муніципального форуму В.Гройсман, виступаючи перед головами громад, наголосив на необхідності підтримки малих міст і визначив потребу, аби районні центри і міста районного значення отримали статус об’єднаних територіальних громад. «Ми це зробимо, щоб вони на власному досвіді побачили, що таке децентралізація. Ми змотивуємо їх об’єднуватися і стати сильнішими», - сказав Глава Уряду. Учасники XV Форуму активно підтримали пропозицію, яка сьогодні реалізувалася в ініціативі щодо розроблення відповідного законопроекту.    

Також Прем’єр-міністр дав доручення Мінрегіону та Мінфіну розробити механізми цільової підтримки малих міст і міст районного значення з державного бюджету.

За матеріалами АМУ


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews