На Рівненщині 368 річницю битви під Берестечком святкуватимуть три дні

30.06.2019 11:13   Джерело: zik.ua
Опубліковано : Вікторія Синиця

Протягом трьох днів на Рівненщині відзначатимуть 368 річницю битви під Берестечком.

Програма заходів, які відбудуться 28-30 червня
 
28 червня (п’ятниця):

– 9.00 -11.30 год. Богослужіння в Свято-Георгіївському храмі Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» с. Пляшева, Радивилівський р-н. Проводитиме богослужіння Архимандрит Софроній, настоятель монастиря.
Присутні близько 100-200 чоловік.
– 11.30 – 12.30 відбудеться відкриття ІХ Всеукраїнського фестивалю козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена» на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» в селі Пляшева Радивилівського району. Фестиваль проходитиме 28-30 червня в м. Радивилові.
– Козацьке таборування.

29 червня (субота):

– 9.00-10.30 - Літургія в Свято-Георгіївському храмі НІМЗ «Поле Берестецької битви», с. Пляшева, Радивилівський р-н. 
Проводитиме богослужіння о. Олег, місцевий священик.
Присутні учасники козацьких громадських організацій, екскурсанти – 100-200 чол.
– 12.00 год. Панахида за упокій душ загиблих козаків у бою під Берестечком на козацькому цвинтарі в урочищі Монастирщина, в с.Острів, Радивилівського району. Проводитиме богослужіння о. Олег, місцевий священик.
Присутні: учасники козацьких таборувань, бл. 50-70 чол.
– 20.00 – вистава «Берестечко» (за історичним романом у віршах Ліни Костенко), герць майстерня, м. Київ. 
Місце проведення: НІМЗ «Поле Берестецької битви», біля Козацького табору, с. Пляшева, Радивилівський р-н.
– Козацьке таборування.

30 червня (неділя):

– 9.00 - 12.30 Митрополиче богослужіння та Вселенська панахида за спокій душ загиблих українських козаків і новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України, очолювана митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, предстоятелем Православної церкви України. У співслужінні прийматимуть участь архієреї та духовенство з усієї України. 
Богослужіння проводитиметься в Свято - Георгіївському храмі.
Присутні: владики зі всіх областей України, священики Рівненської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької єпархій – приблизно 180 чол. Кількість людей – близько 10 тис. чол..
– 12.30 -13.00 Після божественної літургії відбудеться урочиста хода і покладання квітів до пам’ятника Героям Берестецької битви.
– 13.10 - 14.10 – Літературно-мистецька композиція «На поклін до Козацьких могили». Звучатимуть українські патріотичні поетичні та музично-пісенні твори. 

Сцена заповідника.
–14.00 – 15.00 – Виступи громадських та політичних діячів.
– Сцена заповідника
– 15.00 – заходи організовані козацькими громадськими організаціями Волині та Рівненщини на території заповідника, Волинською обласною організацією «Козацьке стрілецьке братство», в імпровізованому козацькому таборі.
Джерело: http://ogo.ua

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: zik.ua