Рівненські рухівці відзначили 30-річчя від часу своєї першої патріотичної прощі на Козацькі Могили
Опубліковано : Людмила Марчук
Сьогодні у неділю 30 червня день випав напрочуд погожим і сонячним. І традиційно, в останню червневу неділю, як і щороку люди з усіх куточків Рівненщини та сусідньої Волині вирушили на Берестечко, щоб віддати шану загиблим українським козакам та новітнім українським героям, які полягли за незалежність України.
Серед велелюддя яскраво вирізнялася колона рівненських представників Народного Руху України з національними прапорами, які цього року відзначають 30-ту річницю з того часу, як прийшли сюди вперше, принісши національні символи і високий патріотичний дух, який емоційно збудив Україну. Вони розгорнули відповідний плакат та ще національний прапор з підписами тих представників НРУ, хто був тут тоді, 30 років тому. Серед відомих рухівців народні депутати другого скликання Роман Омельчук та Микола Поровський.
У Пляшевій в Свято-Георгіївському храмі відбулося богослужіння та Вселенська панахида за спокій душ загиблих українських козаків і новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України, очолювана митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, предстоятелем Православної церкви України. У співслужінні взяли участь архієреї та духовенство з усієї України.
У Богослужінні взяли участь владики зі всіх областей України, священики Рівненської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької єпархій – приблизно 180 осіб. До 10 тисяч вірян молилися за душі полеглих Героїв та за Україну.
Після божественної літургії відбулася урочиста хода і покладання квітів до пам’ятника Героям Берестецької битви.
А по тому відбулася літературно-мистецька композиція «На поклін до Козацьких могили». Звучали українські патріотичні поетичні та музично-пісенні твори.
На сцені заповідника політичних діячів не було так багато, як буває зазвичай. Вочевидь через заборону політичної реклами. Проте виступав з великими емоціями нардеп від Радикальної партії Олег Ляшко. Помічена була і «Свобода», хоч виступали рядові члени від цієї політсили.
На території заповідника козацькі громадські організації Волині та Рівненщини пригощали смачним кулешем, були організовані козацькі розваги та забави. Тут же можна було придбати чимало сувенірів та вишиванки від народних майстрів. Так що організовані на території заповідника, Волинською обласною організацією «Козацьке стрілецьке братство», в імпровізованому козацькому таборі.
Джерело: RvNews