На Рівненщині просто неба відтворили добу Київської Русі

Історико-культурний фестиваль «Погорина» відбувся 13 липня на березі річки Горинь поблизу села Хотин

15.07.2019 22:40   Джерело: RvNews
Опубліковано : Дарина Ясна

В суботу, 13 липня, на Рівненщині влаштували фестиваль живої історії.

 «Це абсолютно нова та позитивна тематика середньовічного фестивалю для Рівненщини, за що велика подяка організаторам «Купа пригод» та Шпанівській ОТГ. Реконструкція боїв під відкритим небом додала багато вражень та створила відповідний антураж. Учасників фестивалю значно побільшало, в порівнянні із минулим роком», – поділилася враженнями заступник начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА Ярослава Гаврилова.

null
Фото - ЧаРівне

На фестивалі відтворили добу Київської Русі. Відвідувачам демонстрували одяг і зброю тих часів. Водночас туристи змогли постріляти з лука, кинути списа. Також створені майстер-класи з ковальства та гончарства. Родзинкою фестивалю став бій лицарів «лава на лаву».

«Основна ідея фестивалю — розвиток туризму. Зокрема, приваблення людей на городища — місця древніх поселень, а таких на Рівненщині багато, зокрема, поблизу села Хотин, де ми і проводимо «Погорину». Вона також лягає в канву побудови в Рівному човна вікінгів – «Дракара», – наголосив організатор фестивалю Юрій Ойцюсь.

null
Фото - ЧаРівне

В рамках заходу учасники могли долучитися до створення гончарних, тканих, ковальських та іншихремесел давніх історичних часів. Охочі також побували в образі воїна з мечем та щитом, брали участь в театралізованих екскурсіях та прогулянках довкола території місцевого городища.

Наприкінці фестивалю на учасників чекало музичне виконання українського гурту «Бурдони Черна» із Чернівців.

null
Фото - ЧаРівне

Історико-культурний фестиваль «Погорина. Урочище Чадорож-2019» активно підтримує Шпанівська ОТГ. Керівник громади Микола Столярчук підкреслив, що туристичні проекти мають пріоритетне значення.

«Туризм стараємося розвивати не перший рік. «Погорина» — невеличке ноу-хау, бо вдалося відтворити лицарські бої, побут древніх людей. Все відбувається на фоні мальовничої природи Хотина. Будемо і далі потужно розвивати туристичний напрямок», — підкреслив Микола Столярчук.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews