На Рівненщині шукають бізнеси, що стануть конкурентоспроможними на глобальному ринку

26.07.2019 22:31   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Таке завдання нині стоїть перед робочою групою, що працює над Стратегією регіонального розвитку Рівненщини до 2027 року. Зараз головне завдання це визначити галузі, що можуть стати SMART-спеціалізацією нашої області.

«Це європейський досвід впровадження регіональної політики. SMART-спеціалізація – це використання у бізнесі унікальних переваг регіону та інновацій, які дозволять йому стати конкурентоспроможним на глобальному ринку. Проекти, які дадуть старт нашому бізнесу стати таким, фінансуватимуться державою. Адже вони розвиватимуть територію нашої області. Бо створюватимуть виробництво з доданою вартістю, новими робочими місцями. У Польщі на ці розробки виділяють 10 % з державного та 30 % місцевого бюджетів», - розповів представник «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський.

Для того, аби визначити пріоритетні галузі, а серед них обрати SMART-спеціалізацію, були проаналізовані статистичні відомості усіх галузей. Серед них були визначені ті, в яких спостерігається високий ріст заробітних плат, зростання експортного потенціалу, впровадження інноваційних рішень.

Втім, як стверджують статисти, про інноваційну діяльність в Україні звітуються середні та великі промислові підприємства. Тобто не охоплені звітністю малі промислові підприємства, а також підприємства сільського господарства, транспорту, зв’язку, торгівлі, будівництва тощо.

«Інноваційний потенціал регіону охоплений статистично звітністю не у повній мірі. Тому нам потрібно спільно бізнесом думати над тим, як належним чином обґрунтувати пріоритети смарт-спеціалізації. Адже є вкрай перспективні галузі для розвитку економічного та експортного потенціалу регіону. Зокрема, ІТ – сектор, органічне землеробство, транспортні послуги і логістика», - звернувся до присутніх директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Костянтин Мокляк.

Окрім того, є галузі, які формально не експортоорієнтовані, однак значною мірою інноваційні та перспективні, а також забезпечують роботою багатьох мешканців області та замовленнями – супутніх виробничників, наприклад, альтернативна енергетика, водопостачання та водоочищення.

Тож управлінець закликав представників бізнесу долучитися до визначення пріоритетних напрямів розвитку нашого краю.

Пропозиції можна надсилати для узагальнення до департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА. Вони будуть опрацьовані протягом двох наступних місяців. На основі цих відомостей будуть визначені лише кілька основних смарт-спеціалізацій, що увійдуть до Стратегії області та будуть озвучені на наступному засіданні робочої групи у жовтні.

«Для тих видів бізнесу, які стануть пріоритетними, держава й спрямовуватиме кошти на розвиток новітніх розробок, навчання персоналу, створення бізнес-інкубаторів. В сукупності такі складові дозволять стати підприємствам більш ефективними та конкурентоспроможними на глобальних ринках», - резюмував Костянитин Мокляк.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews