Корецькі безробітні стали кравчинями

09.08.2019 08:13   Джерело: Район Корець
Опубліковано : Вікторія Синиця

Корецькі, гощанські та острозькі безробітні навчилися кроїти та шити.

І це оцінили роботодавці, пише «РівнеМедіа».

У Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості не лише дзвенять ковальські молоти, але й працюють швейні машинки. Тут готують не лише кваліфікованих ковалів ручного кування, виробників художніх виробів з лози, продавців, касирів…, але й кадри для швейної галузі – кравців та швачок. Так, на базі відділення за направленнями Гощанської та Корецької районних і Острозької міськрайонної філій Рівненського обласного центру зайнятості за професією «Кравець» впродовж 9,3 місяця безробітні навчалися мистецтву створювати різноманітні швейні вироби.

Після вивчення теоретичного матеріалу та виробничого навчання майбутні кравчині проходили виробничу практику на підприємствах району, успішно склали державну кваліфікаційну атестацію, підтвердивши кваліфікаційний розряд, та отримали запрошення від роботодавців.

Виробничі майданчики на швейних підприємствах партнерів навчального закладу стали новим реальним робочим місцем для майбутніх кравців. Зокрема, Інні Мельник у «Студії дизайну одягу Міри Царук» сподобався новий колектив, умови роботи Вона виконувала нескладні та середньої технологічної важкості операції з обробки деталей та вузлів швейних виробів. Найважливіше – Інні повірили, оцінили її перспективність і запропонували роботу в ательє. отож із натхненням після навчання вона приступає до роботи.

Її одногрупниці Данилко Марія, Драка Тетяна, Марчук Ганна та Яремчук Галина під час проходження виробничої практики на підприємстві ТзОВ «Фапомед Україна», що спеціалізується на пошитті виробів для медичних закладів, здобули цінні практичні вміння. Майстер виробничого навчання Ірина Ткачук коментує: «Жінки працювали на універсальному швейному обладнанні, пришиваючи пояси та манжети до виробів, вшиваючи рукави в пройм». Практикантки відповідально працювали, проявили високу організованість, акуратно виконували поставлені їм задачі, отож отримали хорошу характеристику роботодавця із запрошенням на подальше працевлаштування. Данилко Марія та Драка Тетяна вже прийняли рішення залишитися на підприємстві.

Слухачка Воронюк Оксана здобувала професійну майстерність в гощанському ательє «Ярема»: шила штори, гардини, тюлі та навчилася ремонтувати одяг

Слухачка Систук Оксана проходила практику в місцевому ательє. Її під керівник Лановець Юліядопомагала з пошиттям і ремонтом одягу та текстилю. Сьогодні слухачка самостійно і вправно виконує технологічні завдання з обробки деталей та вузлів, а також виконує ремонт швейних виробів різної складності. Оксана вже не безробітна, адже отримала запрошення на роботу від підприємства ТзОВ «Фапомед Україна».

Слухачку Шуст Ірину добре оцінила її керівник практики Сиськова Катерина, адже вона вчила безробітну виконувати дрібний ремонт швейних виробів. І кравчиня-початківець працювала із задоволенням.

На КП «Острозька фабрика «Вілія» проходила практику Шклярук Світлана. Підприємство спеціалізується на пошитті спеціалізованого медичного одягу, працює із закордонними інвесторами. Практикантка влилася у новий колектив, навчилася виконувати операції в конвеєрному потоці, обробляла нескладні довгі шви. З часом вона навчилася виконувати і складніші операції.

У виробничому кооперативі «Корецьпобутсервіс» відточувала практичні навички Кривицька Оксана. Слухачці подобається обрана професія, вона планує влаштуватися на роботу за місцем проживання в ательє джинсового одягу.

«Найкращим підсумком професійного навчання є ваше працевлаштування, - зауважила присутня на ДКА заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко. - Насамперед, ви маєте професійні навички, певний початковий досвід. Ваші вироби пасують вам, виконані не лише якісно, але й з любов’ю. Гарних кравчинь цінують завжди. Тепер ви забезпечите якісним одягом і свою сім’ю!».

Націлені на кваліфіковану працю, на якісно нове життя випускники не приховували емоцій. Під час ДКА вони з гордістю демонстрували свої перші професійні вироби – верхній жіночий одяг (блузи, спідниці, сукні…) та столові і постільні комплекти. Майстриня виробничого навчання Ірина Ткачук особливо вдячна найактивнішим та найвідповідальнішим слухачкам Яремчук Галині та Мельник Інні. Загалом, група підтвердила 3 кваліфікаційний розряд та націлена на самостійну роботу за професією.

Усі кравчині в урочистій обстановці отримали свідоцтва державного зразка. До привітань приєдналася і присутня на ДКА представник Гощанської РФ РОЦЗ Ірина Столярчук.

За матеріалами https://korets.rayon.in.ua 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: Район Корець