На Рівненщині оголосили відбір проектних ідей до Стратегії 2027

22.08.2019 12:19   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська
На якому етапі зараз знаходиться розробка Стратегії розвитку Рівненської області до 2027 року, презентували під час публічного засідання відповідної обласної робочої групи.

Члени робочої групи впродовж останніх двох місяців працюють над головним програмним документом області. Передбачається, що до Стратегії та планів з її реалізації увійдуть цілі, завдання та проекти, які будуть визначені на основі ґрунтовного аналізу потенціалу та можливостей розвитку області, з урахуванням SMART-спеціалізації.

«Суть Стратегії полягає не в тому, щоб створити ще один документ. Необхідно напрацювати перспективні та інноваційні проекти, які можна реально втілити в області. Акцент – на економічній та соціальній складових з урахуванням екологічної ситуації», - звернувся керівник Агенції регіонального розвитку Олександр Процюк до присутніх. 

Учасникам засідання презентували SWOT-аналіз, де, передусім, визначені конкурентні переваги регіону. Серед сильних сторін нашого регіону – розвинена транспортна інфраструктура, вагомий трудовий, виробничий та ресурсний потенціал (зокрема, лісові та водні ресурси), системна робота щодо забезпечення сприятливого підприємницького та інвестиційного клімату, активне впровадження енергозберігаючих технологій.

Разом з тим, серед слабких сторін було названо:наявність значних міжрайонних дисбалансів розвитку, необхідність суттєвого оновлення основних фондів у виробничому секторі та комунальній інфраструктурі, відносно низький відсоток експортоорієнтованої продукції місцевих виробників, конкурентоспроможної  на глобальному ринку.

Вони за несприятливих зовнішніх умов (зокрема, у випадку призупинення реформ, відсутності оперативного реагування на відтік кваліфікованих кадрів, відсутності ефективної державної підтримки впровадження інновацій) можуть послабити сильні сторони. 

У свою чергу, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської облдержадміністрації Костянтин Мокляк нагадав, що робота над новою Стратегією ведеться у зв’язку із завершенням чинної  регіональної Стратегії:

«В умовах змін, що пов’язані з децентралізацією та іншими реформами, можна бути ефективним тоді, коли чітко усвідомлюєш стратегічні цілі. Вони будуть виписані у Стратегії - 2027. Враховуючи їх, до середньострокового плану з реалізації стратегії та відповідних регіональних програм мають увійти ті проекти, які необхідно реалізовувати у першу чергу. На початку наступного року обласні адміністрації будуть подавати пропозиції на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Тож до того часу ми повинні завершити розроблення Стратегію розвитку Рівненщини для того, щоб  наші пропозиції стосовно ДФРР відповідали її пріоритетам та завданням, сформованими на основі сучасних європейських методик». 

Тож серед пріоритетних цілей та завдань, враховуючи смарт–спеціалізацію, управлінець назвав деревообробне виробництво, харчову промисловість, органічне землеробство, транспортні послуги та ІТ сферу.

Наприкінці заходу усіх бажаючих запросили долучитися до розробки Стратегії. Зокрема, до Рівненської ОДА вже можна надсилати проектні ідеї, які дозволять реалізувати завдання регіональної Стратегії.

Ідеї проектів повинні відповідати таким критеріям:

- проектні ідеї повинні бути спрямовані на досягнення суспільної вигоди, відповідати принаймні одному конкретному завданню Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року (перелік завдань);

- отримувачем вигод від реалізації проекту не може бути окрема фізична або юридична особа;

- термін реалізації проекту – не більше як 3 роки;

- наявні ресурси, технічні та організаційні можливості для реалізації проекту.

Разом з тим, радник програми «U-Lead з Європою» Василь Кашевський наголосив, що це не повинні бути проектні ідеї, які не передбачають можливість застосування конкурентного підходу.

Заповнені форми проектних ідей просимо надіслати у електронному вигляді до 20 вересня 2019 року департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації на e-mail: ekon@icc.rv.ua (форма).

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews