Голова Рівненської ОДА та представники ІТ-кластеру Рівного домовилися про співпрацю

20.09.2019 14:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Керівники провідних ІТ-компаній Рівного сьогодні зустрілися з очільником Рівненської ОДА Віталієм Ковалем, аби обговорити стан справ у галузі, поділитися проблемами і напрацювати механізм для співпраці влади та ІТ-кластеру.

Під час зустрічі очільник Рівненщини наголосив, що ІТ-галузь є пріоритетною для будівництва держави рівних можливостей.

«Ми хочемо зробити Рівненську область регіоном рівних можливостей, де легко вести бізнес, де існують прозорі правила гри. Ми завжди відкриті для діалогу з ІТ-фахівцями і даємо «зелене світло» для всіх проектів та ініціатив, пов'язаних з інформатизацією та інформаційною трансформацією», - підкреслив керівник області, звертаючись до рівненських «айтішників».

Віталій Коваль також поцікавився проблематикою ІТ-галузі нашого краю.

Один з присутніх, голова правління рівненського IT-кластеру Сергій Сидорчик (на фото зліва), звернув увагу на відсутність належності інформаційної роботи у школах із випускниками щодо престижності здобуття ІТ-професії саме на рідній Рівненщині.

«На жаль, у школах директори та вчителі, коли заохочують дітей до навчання, часто наголошують: вчіться добре, то вступите на навчання до Києва чи польських ВНЗ. У підсумку – в наших університетах недобори студентів, а на виході отримуємо фахівців, яких ми змушені перенавчати в своїх компаніях за власний кошт. З нашої точки зору, випускників потрібно мотивувати вчитися на Рівненщині. А тут вже потрібна підтримка і самих вищих навчальних закладів, аби школярі знали, що після завершення навчання працюватимуть в одній з ІТ-компаній рідного міста. Проте, відповідно діалогу між нами, як роботодавцями і місцевими навчальними закладами, на жаль, немає. Вони не готують спеціалістів під нас, тому серед багатьох випускників ІТ-напрямку, сьогодні далеко не всі можуть знайти роботу в Рівному за спеціальністю», - поділився Сергій Сидорчик.

Серед інших проблем «айтішники» озвучили відсутність в обласному центрі приміщень, придатних для розміщення великих компаній, складність влаштування до садочків Рівного дітей приїжджих спеціалістів, неналежного функціонування аеропорту для з’єднання з ІТ-хабами в Україні та Польщі, що сприяло би розвитку галузі тощо.

Віталій Коваль наголосив, що кожну проблему проаналізує та докладе всіх можливих зусиль для їх усунення.

Водночас голова Рівненської ОДА підкреслив, що від ІТ-фахівців нашого краю завжди очікує проривних ідей і готовності до їх реалізації.

«ІТ-галузь є пріоритетною для нас. Рівненщина повинна стати взірцем на мапі України щодо впровадження сучасних рішень. Дякуючи потужному ІТ-кластеру Рівного, який об'єднує в собі близько тисячі працівників, нам це цілком до снаги. Тому я запрошую вас до співпраці і переконаний, що це не остання наша зустріч», - резюмував Віталій Коваль.

Присутні на зустрічі керівники ІТ-кластеру Рівного підтвердили готовність співпрацювати із обласною владою для розвитку Рівненщини та ІТ-галузі.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews