Дочка Василя Сухомлинського розповіла у Рівному про гуманістичну педагогіку
Опубліковано : Наталія Рівненська
На Рівненщині відбулися Всеукраїнські педагогічні читання Василя Сухомлинського.
Понад 240 учасників взяли участь у чергових педагогічних читаннях з теми: «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: методична спадщина педагога в контексті ідей Нової української школи».
Своїми враженнями поділилася й донька відомого педагога – Ольга Сухомлинська.
«Василь Олександрович говорив про написання казок, оповідань, а сьогодні учні вже пишуть есе. Радію з того, що у шкільних класах зникають стіни і навчання проходить на природі, адже тільки через спостереження, милування, естетику дитина отримує задоволення. Виховання – це передусім жива, допитлива думка, що перебуває в пошуці», – коментує Ольга Сухомлинська, доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, старший науковий співробітник Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.
Заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко зазначила, що основою концепції Василя Сухомлинського є повага і довіра до дитини, визнання її унікальності та права на власний вибір. Ця ідея є особливо актуальною в умовах реформування освіти. Його підхід поєднує методики навчання, виховання та розвитку. Такі уроки як «уроки мислення», «уроки на природі», «школа розвитку» вже давно відомі в освітянських колах і не тільки в загальній середній освіті, а й в дошкіллі.
«Педагогів досить часто називають консерваторами. Добре це чи погано – кожному вирішувати особисто. Зараз ми говоримо про зміни. Так, зміни – рушійна сила. Проте, не варто забувати про «червоні лінії» в педагогіці, зокрема, роль вчителя, методичної служби, роль педінституцій. Слід створювати такі умови, в яких дитині комфортно та цікаво саморозвиватись», – підсумувала Світлана Богатирчук-Кривко.
За матеріалами РОДА
Джерело: RvNews