Рівняни зможуть розраховуватися новою банкнотою

26.10.2019 08:28   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

Національний банк України 25 жовтня 2019 року ввів у обіг банкноту номіналом 1 000 гривень. 

Як повідомляють у Національному банку України, введення в обіг нової банкноти номіналом 1 000 гривень підвищіть зручності розрахунків та скоротить витрати на виготовлення та оброблення банкнот.

«Відсьогодні банки зможуть отримати її у Національному банку і видавати своїм клієнтам, – розповів Голова Національного банку України Яків Смолій. – Ця банкнота тепер є дійсним платіжним засобом на території України, нею можна вільно розрахуватися у торговельній мережі або зробити внесок на вклад у банку».

Серед переваг нової банкноти зазначають:

1. Зручність.
1 000 гривень заміщує в обігу частину банкнот номіналами 100, 200 і 500 гривень. Поява нової банкноти зменшує середню кількість банкнот, які доводиться носити із собою, і спростить розрахунки та заощадження.

2. Економічна доцільність.
Востаннє банкнота найвищого номіналу – 500 гривень – була введена в обіг 13 років тому. Однак доходи українців зростають, змінюються ціни, тому відповідно до теоретичних досліджень, які застосовують для визначення оптимального банкнотно-монетного ряду центральні банки у світі, для забезпечення нормального грошового обігу в Україні потрібні банкноти вищого номіналу, ніж 500 гривень.

3. Економія для держави і бізнесу.
Витрати держави та бізнесу на виготовлення та оброблення банкнот знизяться.

«Банкнота 1 000 гривень – це найвищий номінал, який сьогодні має наша національна валюта гривня,– зазначив Яків Смолій. – Тому вона надійно захищена. Ця банкнота містить понад 20 сучасних елементів захисту від підроблення, у тому числі два сучасних оптично-змінних елементи. Кожен може самостійно перевірити її справжність».

Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді квітки-кристалу, який має поступово змінювати колір від золотистого до нефритового і навпаки.

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського – визначного науковця, одного із засновників і першого президента Української академії наук, створеної у 1918 році.

Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

null
 


 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews