На Рівненщині проводять безкоштовну підготовку військових водіїв

19.11.2019 08:13   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Тільки за цей рік для військових частин ОК «Захід» тут підготували більше півтори сотні водіїв.

На військовому полігоні оперативного командування «Захід» розпочато черговий курс підготовки водіїв.

Навчання для військовослужбовців категорій транспортних засобів із причепами та тих, які призначені для перевезення особового складу, триватиме більше місяця.

Щоденні заняття проводять досвідчені інструктори які мають атестат державного зразка на право проведення занять як викладача теоретичного матеріалу, так й інструктора з водіння під час практичної частини.

Навчання водіїв завершиться внутрішнім іспитом у польових умовах, а пізніше свою професійність військові водії демонструватимуть на іспиті у Рівненському обласному сервісному центрі, де й отримають водійські посвідчення відповідних категорій.

Кожен випускник курсу отримає свідоцтво про закінчення курсу навчання, медичну довідку та посвідчення водія тої категорії, на яку навчався. Це йому дає повне право бути призначеним на військові посади водіїв відповідних транспортних засобів.

Заходи з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв військових транспортних засобів на Рівненському полігоні започатковано більше року тому. Тільки за цей рік для військових частин ОК «Захід» тут підготували більше півтори сотні водіїв.

Як зазначив командир навчального батальйону підполковник Роман Поліщук, своєрідним досягненням навчального військового підрозділу є нещодавнє отримання дозволу на збільшення акридитаційного обсягу підготовки водіїв в кількості та за категоріями. Річ у тім, що раніше навчальна група складала двадцять військовослужбовців за трьома категоріями, а наразі вже існує можливість готувати 84 водіїв за сімома категоріями одночасно: «В», «С1», «С», «Д», «Д1», «СЄ» та «СЄ1».

Окрім загальних питань, до їхньої навчальної програми увійшли обов’язкові заняття зі спеціальної підготовки. Зокрема, водіння без світла фар, водіння в колоні з допомогою габаритних вогнів та приладів нічного бачення.

Більше того, після повернення до своєї військової частини для них це можливість бути призначеними на вищі посади, отримати чергові військові звання, а відповідно й підвищене грошове забезпечення.

Водій курсу − командир відділення однієї з бойових бригад оперативного командування «Захід» сержант Олександр Рескаленко приїхав сюди здобути категорію «С», так як категорія «В» у нього вже є. Саме тому він відрізняється він решти присутніх у  групі водіїв.

Одне з найбільш цікавих навчальних місць для сержанта залізнична платформа для транспортування військової техніки. Складність полягає в тому, що платформа, яку військові ще називають «рампою», вузька й висока.

Під час заїзду-виїзду з неї можна легко злетіти, а тому заїхати й виїхати потрібно вкрай акуратно, а повертати й вирулювати правильно з першого разу. Як виявилось, перебуваючи в АТО (ООС), він неодноразово бачив, як здійснюється завантаження−розвантаження військової техніки для транспортування залізницею, а сьогодні зміг зробити це правильно та безпечно сам.

Варто додати, що навчання в цивільних автошколах недешеве. Зазвичай коштує від п’яти до семи тисяч гривень. До цієї суми варто додати й додаткові витрати на пальне під час практичних занять.

Військові ж перебуваючи у відрядженні на полігоні, не оплачують за таке навчання. Держава їх забезпечує триразовим харчуванням та розміщенням.

За інформацією Віктора Шубца, підполковника відділення спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони «АрміяInform»

За матеріалами прес-служби РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews