На Рівненщині працюють над продовженням медичної реформи

09.01.2020 20:23   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

У Рівненській області медичні заклади проводять підготовчі заходи до другого етапу реформи. До кінця цього місяця повинні завершити автономізацію та комп'ютеризацію.

Сорок два лікувально-профілактичних заклади Рівненщини вже зареєструвалися в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Це становить 67,7 %. Це заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу. Як відомо, комп’ютеризація та обрання медичної інформаційної системи, підключеної до центральної бази даних ЕСОЗ, є запорукою для успішної співпраці з Національною службою здоров’я України.

Загалом на Рівненщині є 68 закладів спеціалізованої меддопомоги, повідомляють в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА.

«Медичні заклади області до кінця цього місяця повинні завершити автономізацію та комп'ютеризацію. Таким чином вони мають підготуватися до другого етапу реформи. Далі Національна служба здоров’я України буде з цими лікарнями укладати договори для того, щоб перераховувати державні кошти за Програмою медичних гарантій. У результаті медичні заклади «вторинки» перейдуть на нову модель фінансування – «гроші йдуть за пацієнтом». Це вплине на якість медичних послуг, що пропонують людям лікарні, а також забезпечить їх здорову конкуренцію між собою», - прокоментував перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.

Нагадаємо, партнерами НСЗУ зможуть стати автономізовані заклади. В області таких потенційних підприємств є 62. У комунальній власності тергромади, управління якими здійснює обласна рада, залишатиметься шість. Серед них – бюро судово-медичної експертизи, центр медико-соціальної експертизи, Дубенський медичний коледж та Рівненська медакадемія, наукова медична бібліотека та база спеціалізованого медпостачання ОУОЗ.

Наразі серед закладів спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги у комунальні некомерційні підприємства перетворено 58 лікарень.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews