До органів прокуратури Рівненської області надійшло понад 3,5 тисяч звернень громадян

13.01.2020 12:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Розгляд звернень громадян та організація особистого прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності й правопорядку.

Загалом у 2019 році до органів прокуратури Рівненської області надійшло понад 3,5 тис. звернень, у тому числі майже 1,5 тис. – до апарату регіональної прокуратури. По суті вирішено більше 2,1 тис. звернень, у тому числі 35, які надійшли від народних депутатів України.

З метою оперативного вирішення актуальних питань керівництвом регіональної прокуратури та місцевих прокуратур щомісяця проводяться виїзні прийоми.

Упродовж 2019 року прокурорами забезпечено право понад 1000 громадян на особистий прийом.

Вжиті заходи за результатами розгляду заяв сприяли оперативному реагуванню на порушення чинного законодавства.

Зокрема, за результатами розгляду 141 заяви розпочато кримінальні провадження. Шляхом скасування незаконних рішень про закриття кримінальних проваджень поновлювались права учасників кримінального провадження, вживались заходи представницького характеру в інтересах держави. 

В той же час, позбавлення прокуратури функції нагляду за додержанням і застосуванням законів не зменшило кількості надходження звернень з питань  захисту або поновлення прав громадян у не уповноваженого на це суб’єкта правовідносин. Це стало причиною тому, що понад 1,2 тис. звернень (або кожне третє) скеровано за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.

Прокуратурою і надалі приділятиметься особлива увага такому важливому напряму діяльності, як робота із зверненнями громадян.

Прес-служба прокуратури Рівненської області


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews