На Рівненщині ліквідовують нелегальний бізнес

14.01.2020 10:32   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

популярне


145 «тіньових» автозаправок та 125 ігрових закладів припинили свою роботу на Рівненщині. Таким чином в області ліквідовують нелегальний бізнес. Нагадаємо, таке завдання поставив Президент України для регіонів, а Уряд, в свою чергу, прийняв низку рішень у цьому напрямку.

Аби дізнатися, як проводиться робота, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів селекторну нараду з регіонами. Її головна тема – боротьба з тіньовими ринками.

Участь у заході взяли перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, заступниця голови ОДА Людмила Шатковська, керівник апарату ОДА Олександр Бірюков, представники силових структур, лісового господарства.

«Тіньові схеми – це кошти, вкрадені у кожного українця. 2020-й рік стане роком детінізації української економіки. Ми вже почали з нелегальних АЗС, грального бізнесу. Додаємо у фокус облік деревини», - заявив Глава Уряду на початку наради.

За ініціативою Президента було розпочато широку кампанію з ліквідації тіньових схем торгівлі пальним, у томі числі і на Рівненщині. Так, за дорученням голови ОДА Віталія Коваля в області була створена робоча група з представників облдержадміністрації, ДФС, Нацполіції та СБУ.

У результаті їхніх спільних перевірок було припинено роботу 145 «тіньових» автозаправок, з них демонтовано 24. Проти порушників були відкриті 57 адміністративних провадження, у тому числі 3 – кримінальних.

Глава Уряду наголосив на посиленні боротьби з нелегальними АЗС. ДФС та СБУ мають продовжити перевірки, а місцева влада – активніше долучитися до процесу в рамках робочих груп.

Під час селектору йшлося також про результати протидії гральному бізнесу. З грудня 2019 року, коли Уряд прийняв рішення щодо унеможливлення незаконної діяльності під прикриттям «лотерей» або ж «караоке», було розпочато роботу стосовно припинення нелегального бізнесу. 

Як повідомляють у Поліції Рівненської області, наразі на Рівненщині припинили діяльність 125 незаконних ігрових заклади.

Олексій Гончарук доручив головам ОДА і Нацполіції продовжити боротьбу в цьому напрямку, зокрема, вжити всіх заходів для недопущення реклами незаконного грального бізнесу та посилити заходи із запобігання переходу нелегального грального бізнесу в онлайн.

Ще одне питання, яке обговорили під час наради – боротьба з незаконними рубками у лісах.

«Сьогодні до системи електронного обліку підключені всі державні лісогосподарські підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства та Міноборони України. Проте низький рівень підключення до системи електронного обліку постійних лісокористувачів комунальної власності. Це неприпустимо. Відсутність електронного обліку деревини дає можливість легалізувати незаконно заготовлену деревину через фальсифікацію документів про походження», - наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Глава Уряду дав доручення посилити контроль під час транспортування автомобілями необроблених лісоматеріалів.

Окрім того, він наголосив на необхідності проведення спільних заходів МВС, Держлісагентства та Держекоінспекції з попередження та виявлення незаконних рубок у лісах, а також здійсненні належного розслідування справ про незаконні рубки з подальшим притягненням винних осіб до відповідальності.

Прем'єр-міністр поставив завдання Держлісагентству, іншим постійним лісокористувачам забезпечити оприлюднення на своїх офіційних веб-сайтах інформації щодо руху справ про лісопорушення. 

За підсумками селекторної наради Прем'єр-міністр доручив керівникам регіонів, за участю представників органів місцевого самоврядування, активізувати роботу щодо запровадження постійними лісокористувачами ведення електронного обліку деревини, яка заготовлюється в лісах комунальної власності, а також опрацювати питання щодо закріплення за постійними лісокористувачами лісів, які не мають власника.

За матеріалами РОДА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews