Чи готова Рівненщина до коронавірусу?
Опубліковано : Вікторія Синиця
Центральна лікарня Рівного визначена базовою в області у разі виявлення захворювання на COVID-19. Заступник голови ОДА поспілкувався з лікарями, медсестрами та оглянув приміщення закладу.
Шестеро людей із підозрою на коронавірус побували в інфекційному відділенні Рівненської міської лікарні. У всіх пацієнтів інфекція не підтвердилася. На сьогодні в лікарні залишається жінка з Дубна, яка завершує лікування від вірусу грипу типу А.
Центральна лікарня Рівного визначена базовою в області у разі виявлення захворювання на COVID-19. Другим є заклад в Сарнах.
Як працюють медики Рівного і наскільки готові до ускладненої ситуації, з’ясовував перший заступник голови ОДА Сергій Подолін. Він поспілкувався з лікарями, медсестрами та оглянув приміщення закладу.
«Завдяки цим шести випадкам ми відпрацювали алгоритм дій, - розповів головний лікар закладу Євген Кучерук. - У відділенні є 11 окремих боксів, де можна розмістити 22 людини. Коли є підозра на небезпечну інфекцію, нас попереджають, і ми вже готуємось до зустрічі з пацієнтом. Важливо, що хворий до приймального відділення не заходить, його швидкою відправляють до окремого входу в бокс. Таким чином, відсутній контакт із іншими хворими та медиками».
Якщо виникне потреба, у приміщенні готові вивільнити другий поверх, тоді загалом можна буде розмістити 60 хворих.
На завершальному етапі – й підготовка кабінету інтенсивної терапії в інфекційному відділенні. У разі необхідності залучатимуть й інші відділення.
Загалом у відділенні працюють 12 лікарів та 45 осіб медперсоналу. Медики готові до ускладнених ситуацій. За необхідності чергуватимуть цілодобово.
«Спілкуючись з медиками, переконався, що установа готова до надання медичної допомоги хворим. Наразі медперсонал забезпечений засобами індивідуального захисту, зокрема є 25 багаторазових захисних костюмів, сотню ще дозамовили. На сьогодні є потреба в облаштуванні пральні та одноразових костюмах, які можна буде просто утилізувати. У нас є резервний фонд, який у випадку потреби можна додатково залучати. Також сьогодні ОДА звернулися із пропозицією до обласних депутатів щодо виділення на цій сесії 1,7 млн грн на засоби захисту для медиків, які працюють у комунальних закладах. Це важливо: саме вони будуть першими допомагати пацієнтам у випадку фіксації COVID-19 та в протидії його поширенню», - розповів перший заступник голови ОДА Сергій Подолін.
Також Сергій Подолін оглянув приміщення, де за необхідності облаштують тимчасову обсервацію для медиків, які контактуватимуть із хворими. Для них відведуть 3-4 палати у Гепатитному центрі, що на другому поверсі приміщення.
Нагадаємо, на сьогодні на Рівненщині не зафіксовано випадків цього захворювання. Втім, область у підвищеній готовності – визначено дві госпітальні бази у Рівному та Сарнах, при потребі задіюватимуть усі районні лікарні. Медики мають чіткий план дій, епідеміологи готові працювати в осередках вогнищ. В аеропорту Рівного та на кордоні з Білоруссю обстежують усіх подорожуючих людей на наявність високої температури.
Номер «гарячої» лінії обласного управління охорони здоров’я (0362) 26-67-34, цілодобова «урядова телефонна лінія» 15-45.
За матеріалами прес-служби РОДА
Джерело: RvNews