Які питання обговорювалися під час сьогоднішнього брифінгу у РОДА?

18.12.2020 19:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

популярне


Під час брифінгу обговорили надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та проведення його діагностики,  страхування медичного персоналу та трансплантологію.

Начальник обласного управління охорони здоров'я Олег Вівсянник відповів на актуальні запитання, що стосуються захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, життєдіяльності Рівненщини в умовах пандемії.

Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук. 

  • Наразі у 15 медичних закладах Рівненщини, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19, задіяно 1 680 стаціонарних ліжок. Загалом зарезервовано 2 224 місць. У разі перезавантаженості ліжкового фонду на понад половину у Рівненській обласній клінічній лікарні готові розгорнути до 120 ліжок. На сьогодні проведені підготовчі роботи щодо їх оснащення, у тому числі і кисневими точками. Також створені бригади медиків та розроблений алгоритм пацієнта.
  • В Україні для проведення діагностики на COVID використовуються експрес-тести, тести для ПЛР-діагностики та імуноферментного аналізу, які мають сертифікати відповідності. Щодо них здійснюється постійний контроль якості і діагностичних маніпуляцій.
  • Для страхування медиків обиралися компанії, які відповідали, передусім, таким вимогам: мінімальний платіж внеску та максимальна сума страхових виплат. Для страхування залучалися позабюджетні надходження лікувальних закладів - профспілкові кошти та інші незаборонені джерела, за якими дозволено здійснювати страхування медиків.
  • На Рівненщині освоїли таку велику галузь медичної науки як трансплантологія. Сьогодні вночі у Рівненській ЦМЛ проведено унікальну операцію з пересадки серця. Це черговий крок у розвитку медицини нашого краю. Операцію проводили хірурги інституту ім. О.Шалімова та фахівці міської лікарні. Також до процесу організації операції була задіяна вся адміністрація лікарні. Пацієнт, що переніс операцію почувається задовільно. Оперативне втручання для нього було безоплатним. Операцію і лікування фінансує НСЗУ. Винагорода для лікарів передбачена трудовим чи колективним договором закладу, де визначені всі аспекти фінансової мотивації для медиків.

За матеріалами прес-служби РОДА

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews