Рівненські «євробляхери» можуть зітхнути з полегшенням

11.01.2021 09:12   Джерело: avtosota.com/
Опубліковано : Новини Рівненщини

Дорожня поліція не зможе застосувати штрафні санкції до кермувальника авто на єврономерах, яке було ввезено на територію України іншою особою.

Рішення за аналогічною справою було винесено Інгулецьким районним судом, що на Криворіжчині. Попри передбачений законодавством України штраф у розмірі 8,5 тисячгривень за таке правопорушення, підсудного було виправдано.

Виявилося, що існування відповідної статті у Кодексі України про адміністративні правопорушення, ще не дає патрульним права на практиці штрафувати громадян.

Оштрафований за ст. 121 п. 8 КУпАП «євробляхер» оскаржив рішення дорожньої поліції у суді. Адже даний проступок на його думку не є порушенням щодо безпеки дорожнього руху.

Точка зору позивача була підтримана судом. Адже за наказом МВС №1395, що стосується оформлення поліцейських матеріалів та протоколів у сфері безпеки дорожнього руху, патрульний просто не має права виносити такі постанови.

У підтвердження свого рішення суддівська колегія привела ще й статтю 19 державної Конституції. А у ній чітко висловлена думка про обмеженість дій правоохоронців їх повноваженнями та правами.

Отож оштрафованого водія на єврономерах було звільнено від будь-яких адміністративних санкцій. А численна спільнота «євробляхерів» може тепер зітхнути із полегшенням.

Джерело: https://avtosota.com/


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: avtosota.com/