Рівненщина посіла 3 місце в рейтингу соціально-економічного розвитку областей України

17.03.2021 16:23   Джерело: RvNews
Опубліковано : Вікторія Синиця

Рейтинг соціально-економічного розвитку розроблений за результатами моніторингу 27-ти показників, що характеризують стан та динаміку соціально-економічного розвитку регіонів. Минулого року Рівненська область посіла 10 місце.

Рівненська область під керівництвом Віталія Коваля одразу на 7 пунктів покращила свою позицію в всеукраїнському рейтингу та посіла третє місце серед 25 регіонів.

Рейтингова оцінка за 2020 рік оприлюднена Міністерством розвитку громад та територій. Торік за аналогічний період область посіла 10 сходинку. Наш регіон поступився лише місту Києву та Київській області.

«Рівненщина увійшла в ТОП-3 найкращих областей України, а підвищення рейтингу одразу на 7 позицій – це результат, який говорить сам за себе. Це свідчить про вдало обрану стратегію розвитку регіону та ефективність нашої роботи. Ми ставимо завдання, які перш за все важливі для наших територіальних громад. Вирішуючи їх, ми перетворюємо наш регіон у територію рівних можливостей. Область стає комфортною для людей та ведення бізнесу. І це заслуга спільна – не лише управлінців, а й усіх жителів, підприємців. Продовжуємо роботу у цьому напрямку».

Загалом позитивна динаміка прослідковується у всіх галузях економіки. Проте, найбільший прогрес Рівненщина продемонструвала за показниками «Фінансова самодостатність» +10 пунктів та «Розвиток інфраструктури» +9 за рік. 

Крім того, на підвищення позиції в рейтингу вплинули позитивні зміни за такими компонентами:

  • енергозберігаючі заходи;
  • темпи зростання доходів місцевих бюджетів;
  • обсяг сільськогосподарського виробництва;
  • виплата заробітної плати та ефективність ринку праці;
  • розвиток інфраструктури тощо.

Загалом рейтинг розроблений за результатами моніторингу 27-ти показників, що характеризують стан та динаміку соціально-економічного розвитку регіонів.

Моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №856 «Про затвердження порядку і методики проведення моніторингу та оцінки результативності».

За матеріалами прес-служби РОДА

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews