Публічна позиція влади з продажу землі принципово відрізняється від того, що закладено в «земельних» законах, протягнутих у Верховній Раді за дорученням президента. Щоб не допустити варварського розпродажу землі, необхідно провести референдум, старт якому вже дали люди разом із командою «Батьківщини».
Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі каналу «Україна 24».
«Слуги народу» обіцяли, що допоки не буде проведено референдум, іноземці не зможуть володіти українською землею. А законом про так званий «обіг земель» дозволяється набувати право власності на українську землю іноземним банкам – всупереч Конституції та волі людей. Не провівши референдум, вони також виключили статтю 22 Земельного кодексу, якою заборонялося передаватися землю сільгосппризначення у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам. І це в той час, коли майже всі українці проти продажу землі іноземцям, що підтвердили і нещодавні соціологічні опитування», – обурилася Юлія Тимошенко.
Вона нагадала, що за офіційною статистикою ООН, голод є проблемою №1 у світі, тому зараз держави проводять стратегію купівлі землі назад у державну власність – навіть якщо вона була колись продана.
«Чинна влада натомість відмовляється від політики збереження чорноземів у державній власності. Хоча українці виступають за розвиток вітчизняного фермерства. В жодній країні немає такого «вільного ринку землі», як нам пропонують. Уряди цих країн роблять так, щоб національні фермери отримували землю – і вони не аукціонах її купують, як прописали в наших законах. Приміром, у Франції фермер спочатку 7 років обробляє землю, держава контролює, як він справляється, а після того дає можливість за 20 років у розстрочку її викупити», – зауважила лідер «Батьківщини».
Викликає занепокоєння, за її словами, передбачена законом можливість в Україні з 2024 року купувати по 10 га землі. Це, на її переконання, свідчить, що землю будуть розпродавати олігархії – світовій та українській, і таким чином буде розвиватися фактично олігархічний уклад володіння землею.
«Земля – це ресурс, який не відновляється. Це не товар, а невід’ємна частина існування кожної нації. І майже 20 тисяч людей, які зібралися нещодавно на збори ініціативної групи під Києвом демонструють, що українці готові її захищати на референдумі, який ми сподіваємося провести, якщо нам не буде заважати влада», – резюмувала Юлія Тимошенко.