На Рівненщині просять збільшити вартість тарифів за послуги у сфері психіатрії

26.08.2021 17:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Депутати обласної ради просять збільшити вартість тарифів за надані послуги у сфері психіатрії.

Рівненська обласна рада вкотре наголошує про недостатнє фінансування медичних підприємств Національною службою здоров’я України. Насамперед йдеться про лікарні, які надають психіатричну допомогу населенню.

За словами директора підприємства Вадима Бондарчука, на кінець року заборгованість у КП "Острозька психіатрична лікарні"  складатиме понад 4 млн грн. 

 

Окрім того, фінансове забезпечення послуг з лікування пацієнтів, які госпіталізовані за ухвалами судів про застосування до них примусових заходів медичного характеру, відсутнє взагалі. Зокрема, 17 таких хворих на цей час перебувають на примусовому лікуванні в комунальному підприємстві «Острозька обласна психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради.

За таких умов комунальне підприємство «Острозька обласна психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради, комунальне підприємство «Обласна психіатрична лікарня с.Орлівка» Рівненської обласної ради та комунальне підприємство «Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення» Рівненської обласної ради не зможуть надавати гідне медичне обслуговування, а якість надання спеціалізованої медичної послуги вказаними підприємствами значно знизиться.

Щоб врегулювати ситуацію, сьогодні на пленарному засіданні депутатський корпус вирішив звернутися до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Національної служби здоров'я України щодо перегляду встановлених тарифів за надані послуги у сфері психіатрії та відповідного пропорційного їх збільшення. За таке відповідне звернення проголосувало 54 депутати.

Зокрема, вони просять переглянути вартість тарифів, встановлених на медичну послугу за пакетами:

– стаціонарна психіатрична допомога;

– психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними бригадами;

– стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям;

– амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна високоспеціалізована медична допомога дорослим та дітям;

– амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна високоспеціалізована медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу.

«Ігнорування ситуації, що складається, може призвести до руйнування психіатричної галузі у Рівненській області та залишити без професійної психіатричної допомоги найбільш вразливі верстви населення.

Окрім того, просимо запровадити на друге півріччя 2021 року пакет перехідного фінансового забезпечення комплексного надання медичних послуг закладами охорони здоров'я, який діяв у 2020 році, що дасть можливість покрити потребу у заробітній платі на кінець року», - йдеться у зверненні.

Проєкт рішення підготував депутат обласної ради Віктор Щербачук. 

Прес-служба Рівненської обласної ради


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews