Майже рік міська рада на Рівненщині не оформляє право власності на землю

11.09.2021 08:41   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Здолбунівською окружною прокуратурою вивчено стан дотримання законності при передачі в комунальну власність об’єднаних територіальних громад земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, як того вимагає реформа про децентралізацію.

Прокурорами встановлено, що одній з територіальних громад Рівненського району ще в грудні минулого року передано в комунальну власність земельні ділянки загальною площею понад 7200 га, які розташовані на території колишніх 16 сільських рад.

Втім, донині органом місцевого самоврядування не вжито вичерпних заходів щодо реєстрації права комунальної власності на частину цих ділянок, загальною площею понад 6600 га.

Така бездіяльність суперечить інтересам держави в цілому та територіальної громади зокрема, оскільки позбавляє її можливості вільно володіти, користуватись та розпоряджатись своїм майном, а також отримувати дохід від передачі в користування третім особам, так як до реєстрації права комунальної власності земельні ділянки не можуть бути надані в користування (власність) будь-яким фізичним чи юридичним особам (зокрема і на правах оренди).

Це і стало підставою для звернення керівника Здолбунівської окружної прокуратури до Рівненського окружного адміністративного суду в інтересах держави з позовом про визнання протиправною бездіяльність органу місцевого самоврядування та зобов’язання його вжити вичерпних заходів до забезпечення реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки.

На даний час судовий розгляд справи триває.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews