Харчова промисловість в Україні: у якому вона стані
Опубліковано : Олекса Мирожит
У січні–серпні 2021р. на підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв проти відповідного періоду попереднього року обсяг випуску зменшився на 3%.
Серед окремих видів продуктів харчування зросло виробництво соусів і продуктів для приготування соусів; приправ та прянощів змішаних інших (крім соєвого соусу, кетчупу і соусів томатних інших, борошна та порошку гірчичних, гірчиці готової) на 467,6 т, тортів і виробів кондитерських, виробів хлібобулочних інших з додаванням підсолоджувальних речовин – на 198 т, сиру свіжого неферментованого (недозрілого і невитриманого; уключаючи сир із молочної сироватки та кисломолочний сир) – на 178,8 т, виробів кондитерських з цукру чи його замінників, з вмістом какао (уключаючи шоколадну нугу; крім білого шоколаду) – на 146,5 т, виробів ковбасних та подібних продуктів з м’яса, субпродуктів чи крові тварин та подібних виробів і харчових продуктів на їхній основі (крім виробів ковбасних з печінки та страв готових) – на 33,7 т.
Водночас скоротилося виробництво хліба та виробів хлібобулочних, нетривалого зберігання на 930,2 т, масла вершкового жирністю не більше 85% – на 443,6 т.
У січні–серпні 2021р. обсяг реалізованої продукції (без ПДВ та акцизу) у виробництві харчових продуктів, напоїв становив 5389,9 млн.грн, або 15,5% обласного обсягу.
На підприємствах з виробництва харчових продуктів, напоїв у січні–серпні 2021р. середньооблікова кількість штатних працівників становила 6948 осіб Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв у січні–серпні 2021р. склала 7698 грн і зросла порівняно з відповідним періодом попереднього року на 15,2%, або на 1016 грн.
За попередніми даними, фінансовий результат до оподаткування підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв у 2020р. склав 146,7 млн.грн прибутку, причому прибуток отримали 75,5% підприємств галузі.
Пресслужба ГУ статистики Рівненської області
Джерело: RvNews