Потрібно реально підтримати підприємців, а не збільшувати їм податковий тягар, – «УДАР Віталія Кличка»

03.11.2021 22:33   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини

«Нам слід реально підтримати підприємців, реалізуючи антикризовий план для подолання наслідків епідемії», - заявив лідер Рівненського «УДАРу» Валентин Демчук. Саме в партії “УДАР Віталія Кличка” розроблено антикризовий план, який містить дієві заходи боротьби з епідемією, шляхи пом’якшення соціальних та економічних наслідків кризи.

В “УДАР Віталія Кличка” переконані, що, реалізуючи антикризовий план, Україна не лише зможе мінімізувати можливі втрати від кризи, а й закласти реальні механізми економічного зростання економіки.

«Ми маємо виходити зі твердження, що кожна криза - це нові можливості. Потрібно докласти зусиль, і ми зробимо Україну сильною», - Валентин Демчук.

null
На фото: Валентин Демчук

Перш за все, цього влада має у першу чергу відмовитися від популістських речей, якими підкріплений нинішній проект бюджету-2022, та зняти з розгляду скандальний законопроект 5600, норми якого передбачають посилення фіскального тиску на підприємців. На цьому наполягають в «УДАРі».

Йдеться про термінові заходи:

 • Зупинити прийняття змін в Податковий кодекс, які збільшують ставки та/чи базу оподаткування або збільшують повноваження фіскалів;
 • Зняти з розгляду законопроект 5600;
 • Відмінити загальну фіскалізацію, відновити єдиний податок з 01.01.22;

Водночас держава має реалізувати конкретні кроки, в тому числі для підтримки бізнесу:

 • Спростити і розширити видачу доступних кредитів для бізнесу. Зокрема, на рефінансування раніше виданих кредитів;
 • Зменшити орендну плату з відповідною компенсацією з бюджету для тих, хто не може вести бізнес внаслідок карантину;
 • Ввести мораторій на підвищення податків до завершення дії карантинних обмежень;
 • Визначити медичну галузь пріоритетним напрямком державних інвестицій. Посилити контроль за ефективністю витрат у медичній галузі. Повернути всі закупівлі у медичній галузі на систему Прозорро;
 • Передбачити у державному бюджеті на наступний рік додаткові інвестиції для відновлення галузей, що найбільше постраждали від корона кризи;
 • Перезавантажити роботу Експортно-кредитного агентства та посилити заходи з просування експорту у 2022 році за рахунок збільшення статутного капіталу агентства. Здійснити цільове інформування українських виробників про можливості та переваги використання ними Експортно-кредитного агентства;
 • Збільшити прямі субсидії і ввести податкові пільги для агропромислового комплексу.
 • Спрямувати банківське кредитування у реальний сектор економіки.

Вимушений стрес-тест для української економіки, який спровокований обмеженнями епідемії коронавірусу, має виявити сильні та слабкі сторони. Завдання влади - реалізувати ті заходи, які нададуть додатковий стимул для зростання економіки, а не стануть причиною занепаду чи закриття бізнесів українців.


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews