Питання контролю за дотриманням вимог чинного законодавства в сфері обігу пального знаходиться на постійному контролі в Головному управлінні ДПС у Рівненській області та здійснюється у взаємодії з іншими правоохоронними та контролюючими органами.
З метою припинення нелегального обігу пального в період з 14 по 18 лютого поточного року працівниками податкової служби області проведено фактичні перевірки в двох районах області, в результаті яких встановлено факт торгівлі паливно - мастильними матеріалами без отримання ліцензій. Відповідно вилучено 7000 літрів безину АІ-92, 300 літрів дизельного палива та 2500 літрів скрапленого газу. Вартість вилучених ПММ встановлюється.
На громадян, які здійснювали безліцензійну торгівлю паливно – мастильними матеріалами складено протоколи за ст. ст.164 КУПАП.
Платники ПДВ Рівненщини спрямували до держбюджету понад 300 мільйонів гривень податку на додану вартість
Упродовж січня поточного року на Рівненщині до держбюджету сплачено 301,8 млн гривень податку на додану вартість. Сума перерахованого ПДВ до держбюджету господарюючими суб’єктами області на 19 відсотків, або на 48,2 млн грн перевищує показники січня 2021 року.
Серед чинників, що сприяли позитивній динаміці у сплаті бюджетоутворюючого ПДВ, у податковій службі краю називають належний рівень податкової культури представників реального сектору економіки та ефективне відпрацюванню ризикових операцій суб'єктів господарської діяльності, запровадження нових підходів в адмініструванні податку на додану вартість.
Як зазначив керівник ГУ ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий, мета податкової служби – своєчасно виявити бюджетні ризики, в межах компетенції запобігти зловживанням і цим створити рівні конкурентні умови для діяльності реального сектору економіки.
Чи можуть ФОП – платники єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють діяльність на території селища міського типу, не застосовувати РРО або ПРРО ?
Постановою Кабінету Міністрів України від 09 лютого 2022 року № 95 «Про внесення змін до переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій», яка набрала чинності 11.02.2022, внесено зміни до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 (далі – Перелік), відповідно до яких дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність, визначену пп. 1, 4, 6, 7, 8, 11, 17, 22 Переліку не тільки на територію сіл, а й селищ по всій Україні.
Згідно з ст. 133 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР із змінами та доповненнями cистему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
Слід зазначити, що відповідно до адміністративно-територіального устрою України всі населені пункти, що мали статус «селище міського типу», наразі відносяться до населених пунктів із статусом «селище».
Відповідно суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність на їх території, мають право на використання пільг, встановлених пп. 1, 4, 6, 7, 8, 11, 17, 22 Переліку в повному обсязі.
Триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2021 році
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує жителям Рівненщини, що з початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.
Щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік – конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).
За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.
Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2021 рік:
- для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 03 травня року, що настає за звітним;
- для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – по 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день – 31.12.2022.
Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;
- при отриманні іноземних доходів;
- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.
Шановні краяни! Пам’ятайте, що від відповідального ставлення кожного до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов’язку залежить економічний розвиток держави, рівень соціального захисту та наповнення бюджетів громад нашого краю.