На Рівненщині в третій день Великодня вшанували пам'ять вояків-повстанців
Опубліковано : Олекса Мирожит
Традиційне вшанування героїв Гурбинського бою, що відбувається щороку на третій день Великодня, цьогоріч було не таким велелюдним, як зазвичай. Адже відбулося дійство практично без анонсів і в непростий для нашої держави час.
Однак представники духовенства, влади та громадськості зібралися на спільну молитву, щоб вшанувати пам'ять повстанців, загиблих у тамтешніх лісах в 1944-му, а також пом'янути усіх героїв нинішньої війни.
Вранці у храмі Свято-Воскресенського монастиря відбулося богослужіння. А згодом поблизу Пантеону Героїв пройшла панахида, по завершенню якої відбулося традиційне покладання квітів. Бо якими б складними не були часи, а усталені традиції та добра пам'ять про звитягу повстанців мають лишатися незмінними. Їхня боротьба за волю України надихає на стійкість нині. Адже й через десятиліття ворог у нас залишився незмінним.
- Ми проявили себе всьому світу непереможною нацією. Раніше українці намагалися довести іншим те, хто ми, хоч самі до кінця цього не усвідомлювали. Нині ж ми нарешті повністю зрозуміли як це - бути сильним народом, єдиною нацією, і показувати мужнє обличчя перед будь-яким ворогом, - зауважив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, звернувшись до громади.
У молитвах представники духовенства згадали і невинних жертв загарбницької орди, яка продовжує творити зло в Україні, і жертв аварії на ЧАЕС, пам'ять яких вшановуємо 26 квітня.
…Історія Гурбинського бою відома усім, хто щороку приїздить на вшанування пам’яті вояків. У 1944 році бійці УПА протистояли у Гурбинських лісах численному війську НКВСівців. Найзапекліші бої відбулися з 21 до 25 квітня. Врешті повстанці таки прорвали вороже кільце та вийшли з оточення. Тоді, у найбільшому бою УПА, полягли сотні бійців. Та попри трагічність битви, нині вона є символом стійкості, мужності та безмежної любові до України - тієї, яка живить нашу боротьбу й нині.
Пресслужба Рівненської облради
Джерело: RvNews