СБУ Рівненщини попереджає про небезпеку вербування ворожими спецслужбами

05.08.2022 07:49   Джерело: RvNews
Опубліковано : Новини Рівненщини
СБУ регіону протидіє численним спробам вербування громадян України ворожими спецслужбами, які в умовах війни намагаються використовувати українців для збору розвідданих, організації диверсій на фронті та провокацій у тилу.
 
Для залучення до злочинної діяльності громадян України спецслужби рф використовують різноманітні прийоми і засоби:
- погрози життю та здоров’ю;
- тортури і шантаж;
- банальний підкуп;
- поступове втягування у співпрацю «втемну».
 
Останній спосіб - особливо поширений для пошуку потенційних зрадників серед жителів умовно мирних областей.
В такому випадку перший контакт із російським «рекрутером» може відбуватися у соціальній мережі або під час телефонної розмови.
Вербувальник зазвичай видає себе за іншу особу, навіть може створювати враження справжнього патріота, який вільно спілкується українською мовою та доволі непогано обізнаний з нашою культурою і традиціями.
Непідготовленій людині важко розпізнати в новому знайомому співробітника спецслужби, адже вербувальники - досвідчені маніпулятори. Вони намагаються зіграти на людських почуттях та слабкостях. Спочатку схиляють співрозмовників до надання безневинних послуг, а потім поступово їх вербують і підбурюють до деструктивних та злочинних дій.
Співпраця з ворожими спецслужбами є злочином проти національної безпеки. В умовах воєнного стану державна зрада карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
Водночас, якщо громадянин не виконував злочинного завдання проти України і добровільно повідомив владу про свій зв'язок з ворогом, то він звільняється від кримінальної відповідальності.
Тому, як тільки Ви зрозуміли, що стали об’єктом вербувального впливу ворожої спецслужби – негайно телефонуйте на «гарячу» лінію Управління СБУ в області:
(0362) 62 43 43
(0362) 67 86 06
(068) 596 23 02.
Громадянам потрібно бути пильними, адже ворог готовий до будь-яких дій щодо цивільного населення.
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews