До Дня Незалежності України у Рівному презентували виставку «ВІЛЬНІ ЛЮДИ»

27.08.2022 10:21   Джерело: RvNews
Опубліковано : Наталія Рівненська

Вперше у центральному залі галереї до Дня Незалежності України - дитячий живопис, як глибоке усвідомлення нашої ідентичності, і сокровенного дару, свободи.

null
 

Чому саме дитячий живопис? Бо у дитячій творчості немає обмежень, це і є про повну свободу. Вільні від правил, діти не просто малюють, вони роблять це щиро, усім своїм єством.

null
 

«ВІЛЬНІ ЛЮДИ» - виставка, на якій учні Художньої студії «Євро-Арт» з Рівного та Гощі віком від 6 до 16 років вільно і невимушено розповідають про рідну Україну, реальні події і омріяну Перемогу. Ця виставка про те, що свобода не дається просто так, її треба цінувати і захищати, про те, що саме зараз відбувається пік нашої боротьби за остаточну та беззаперечну незалежність, у якій ми обов’язково переможемо, про те, що українці – це і є ті самі вільні люди.

null
 

Дитячий живопис, чистий, інколи наївний, але завжди правдивий, надихатиме рівнян та гостей міста до 4 вересня 2022 року.

null
 

Чекаємо на вас з 11:00 до 18:00 (вихідні – понеділок, вівторок) за адресою: м. Рівне, проспект Миру, 4.

Арт-менеджер Юлія Савуляк   

null
 

 

 

Покоління вільних сердець народжується в Україні: дитячі художні роздуми        

Тридцять перший День Незалежності України увірвався в наше життя російською агресією, яка сколихнула дитячі серця несприйняттям усього  «московського» і абсолютною вірою в національну систему цінностей та перемогу українських воїнів на усіх фронтах. Тому виставка «Вільні люди» вихованців художньої студії «Євро-Арт» з Рівного і Гощі сьогодні надзвичайно актуальна. Концептуально художню мову експозиції об’єднує воєдино сильний емоційний посил творчості вільних людей, якими є діти. Вони виросли в незалежній Україні, навчилися мислити і діяти по-українськи, по правді, по совісті, відкрито і чесно. Оця традиція козацької вільності, що генетично збереглася в нашому родовідному кореневищі, пробудилася з новою незгасаючою силою у дитячому формотворенні.  

null
 

На виставці представлено чотири десятки робіт дітей. Попри широкий віковий діапазон (6-16 років), усі картини написані на єдиному пориві, із душею, з розумінням того, що сьогодні вершиться справа їхнього життя. Під час занять в студії «Євро-Арт» було дуже цікаво спостерігати, як діти серйозно, по-дорослому, осмислювали тему війни й України, як ретельно виписували кожен фрагмент своїх творів. В той момент творення дитячі серця були сповнені невидимими духовними порухами, їхні роботи наповнювалися електромагнітними хвильками, від яких завмирало серце.

null
 

Вдивіться в роботи дітей, пориньте разом з ними у їхні мрії і сподівання! Що хвилює учнів студії та як вони це презентують засобами художньої виразності? Однозначно в їхніх роботах найперше прочитуються роздуми про вільну Україну («From Ukraine with love» В. Захарчук, «Вільна та незалежна» П. Столярчук, «З думкою про Україну» Н. Швайчук, «Моє синє і жовте» М. Бабич),  про незламних воїнів світла і добра («Козак сучасності» А. Іванчук, «Втомлені, але нескорені» І. Швайчук, «Наші Соколи» Д. Абрамович, «Служу народу України» Е. Прит), про реальні воєнні події та курйози («Небо дев’ятого літа війни» К. Чучкевич, «Бойові гусаки» А. Мідлік, «Руский воєнний корабль» А. Волошун, «Москва - DONE» К. Домащук, «Патрон» А. Дзюбак), про омріяну перемогу («І сонце зійде, і Перемога прийде» С. Коломієць, «Заграй мені музико про нашу Перемогу» Д. Александров).

null
 

Значна частина робіт присвячена осмисленню місць сили України («Ця земля Воїнів родить» В. Полюхович, «Рідні краєвиди» Д. Божик, «Місце сили» С. Костюк, «Український пейзаж» С. Максімова, «Мій рідний край» А. Мельник).

null
 

По особливому колірно і яскраво діти описують стан своїх переживань («Молитва за Україну» П. Павлюк, «Виглядаю тебе» С. Білик, «Повітряна тривога» В. Городскова, «Святкове» А. Ляміна, «Хрестик до хрестика» Т. Левицький, «Наші котики» С. Головайчук) і не оминають тему віри, надії, мрій («Вірю! Дякую! Чекаю!» В. Рудик, «Шлю тобі своє сердечко» М. Павлюк, «У мене віра в очах» М. Городскова, «Без тривог» Б. Сіверський, «І буде син, і буде мати» Д. Полюхович, «Мрія» І. Шпарага ).

null
 

 

null
 

 

null
 

Також глядачеві варто звернути увагу на роботи Т. Іванової «Не твоя війна» і «Серпень-2022», Н. Рисюк «Багато мальв насіяла війна…», О. Мороз «Ми своє відбоялися», В. Володько «Думи мої», Д. Божик «Звістка», у яких учні студії  емоційно висловлюють власні погляди на те, що незалежність не дається просто так, а її треба захищати, навіть віддаючи своє життя за волю і свободу дітей.

null
 

Галерея «Євро-Арт» виставкою «Вільні люди» разом із викладачами художньої студії підтримує креативних, думаючих і талановитих дітей, цінує їхню моральну зрілість та долучається до наближення Перемоги ЗСУ (скринька для ДАР в залі виставки).

null
 

 


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews