Третина Рівненщини вже не залежить від газу

09.11.2022 07:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит
 

Рівненщина продовжує тримати лідерство з енергоефективності. Область має великий показник зниження споживання газу. А третина обласного центру  вже не залежить від його постачання. 

«Частина котелень Рівного сьогодні працює на біомасі. Здебільшого вони забезпечують соціальну сферу, а надлишок йде для населення. Бюджет сьогодні економить більше 100 млн грн за рахунок таких котелень. Якщо будуть перебої з постачанням газу, то частина міста цього не відчує.  Це уже маленька енергетична перемога і безпека регіону», - зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль під час ознайомлення із роботою котелень міста.

Як розповіли фахівці «Укртепло» , станом на 2014 рік споживання газу у Рівному було на рівні 120 млн кубометрів. Це газ, що імпортувався з росії. Минулого року споживання зменшилось удвічі. Рівне має план зменшити споживання газу ще на 25%. Тобто вийти на 40 млн кубів. 

Віталій Коваль нагадав, що часткова відмова від споживання газу відбувається завдяки альтернативним видам палива. Це щепа та відходи при обробці деревини. А Рівненщина – одна з областей, яка має найбільший запас деревини, котру можна використовувати для опалення. 

Також в області розглядають і варіанти переробки аграрних відходів в теплову енергію, використання дров та торфобрикетів.

Пресслужба Рівненської ОВА


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews