Овочі дорожчають, а одяг - навпаки: актуальна цінова ситуація на Рівненщині

20.03.2023 13:12   Джерело: RvNews
Опубліковано : Олекса Мирожит

Індекс споживчих цін у лютому 2023р. порівняно з попереднім місяцем по області становив 100,8%, по Україні – 100,7%.

На споживчому ринку області у лютому 2023р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше подорожчали овочі (на 17,7%). На 3,9–0,2% зросли ціни на маргарин та інші рослинні жири, кондитерські вироби з цукру, фрукти, сметану, макаронні вироби, кондитерські вироби з борошна, кисломолочну продукцію, рибу та продукти з риби, рис, сири, м’ясо птиці, свинину, яловичину, яйця. Водночас на 2,8–0,1% подешевшали інші продукти переробки зернових, безалкогольні напої, масло, шоколад, сало, молоко, цукор, олія соняшникова.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 2,8%, у т.ч. алкогольні напої – на 3,8%, тютюнові вироби – на 1,7%.

Одяг і взуття подешевшали на 1,6%, зокрема, одяг – на 1,6%, взуття – на 1,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% відбулося за рахунок підвищення цін на утримання та ремонт житла на 1,5%, оренду житла – на 0,6%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1% за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 1,3%, амбулаторних послуг – на 1%.

Ціни на транспорт знизилися на 2,8% в основному через подешевшання палива та мастил на 5,8%, транспортних послуг – на 0,3%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 0,9% за рахунок підвищення тарифів на послуги Інтернету на 3,8%, мобільного зв’язку – на 0,7%.

Зростання цін на предмети домашнього вжитку, побутової техніки на 0,3% відбулося через підвищення цін на домашній текстиль на 1,3%, меблі та предмети обстановки, килими та інші види покриттів для підлоги – на 1,2%.

Пресслужба ГУ статистики Рівненської області


Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу rvnews.rv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: RvNews